nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Ольга Стефанишина: Міністр Степанов зриває закупівлю вакцин проти COVID-19

Який є вихід:

Припинити маніпулювати даними і "прикрашати" реальність. Від цього страждають всі і особливо ті, хто сприймає на віру слова Міністра. Пане Степанов, визнайте, що ви не впорались і просто звільніть місце для тих фахівців, які реально працюватимуть.

Єдина можливість зберегти ці 1,3 млрд грн – якнайшвидше запустити механізм середньотермінових зобов'язань для закупівель лікарських засобів та медичних виробів. За моєю поправкою 15 грудня Верховна Рада України підтримала зміни до Бюджетного кодексу України. Цей інструмент дозволяє ДП "Медзакупівлі України" укладати договори із потенційними постачальниками незалежно від обмежень календарного року та здійснювати оплати пізніше, у випадку з вакциною – у 2021 році. Таким чином, гроші з бюджету 2020 на закупівлю вакцини, які вже очевидно що не зможуть бути використані, не згорять, а будуть спрямовані на оплату в наступному році.

Міністр Степанов несе персональну відповідальність за зволікання із закупівлями вакцини. Через його деструктивне втручання ми втратимо можливість законтрактувани вакцини за бюджет цього року, втратимо 1,3 млрд грн. І в наступному році необхідно буде починати все знову, знову вишукувати кошти в бюджеті. Таким чином, Україна майже на рік відтермінує поставку вакцин і наражає населення на тяжкі наслідки пандемії. І в реальності, якщо прямо зараз не буде зроблено нічого з вищепереліченого, Україна отримає вакцину лише через рік.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author