nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

"Очевидна дезінформація": захист Антоненка про заяву МВС

Захисники музиканта Андрія Антоненка, підозрюваного в убивстві журналіста Павла Шеремета, назвали "очевидною дезінформацією" заяву МВС України про те, що записи розмов білоруських силовиків щодо підготовки вбивства Шеремета нібито "підтверджують основну версію слідства".

Про це йдеться у заяві захисників Антоненка Дмитра Кругового, Віталі Галенченка і Станіслава Кулика, оприлюдненій на сайті юридичної компанії "СЕНС Україна".

"Національна поліція України і представники МВС сьогодні розповсюдили неправдиві відомості про те, що нібито "білоруська версія" замовників вбивства є для них новою і що вона не суперечить обвинуваченню, висунутому п. Антоненко, п. Дугарь, п. Кузьменко. Проте, це очевидна дезінформація. По-перше, у справі відсутні будь-які навіть віддалені натяки на зв'язок обвинувачених з будь-якими спецслужбами, у тому числі іноземними. По-друге, метою організаторів злочину сторона обвинувачення називає "створення в українському суспільстві вкрай резонансної події з метою подальшої провокації численних акцій протесту". Це аж ніяк не узгоджується з версією, оприлюдненою сьогодні в Брюсселі", - йдеться у заяві.

Захисники Антоненка наголосили, що, попри білоруське походження і політичні погляди Шеремета, а також вбивство його 20 липня - у річницю першої інавгурації Олександра Лукашенка, - українське слідство раніше взагалі не розглядало "білоруський слід".

"Білоруський слід" з урахуванням політичної позиції Павла Шеремета мав би бути найпріоритетнішою версією розслідування, особливо з урахуванням того, що вбивство сталося 20 липня - в день першої інавгурації Олександра Лукашенка в 1994 році - дата, яку той, за даними ЗМІ, щороку неофіційно святкує. ... Ретельно вивчивши усі представлені слідством "докази", захист стверджує, виходячи з наявних матеріалів, що раніше версія причетності білоруських спецслужб взагалі не досліджувалася і не розглядалася. Ба більше, про неї також постійно забували міністр і його заступники, керівники поліції, прокурори і слідчі під час своїх пропагандистських заяв і виступів перед законодавцями і під час телевізійних шоу, всіма силами намагаючись увести громадськість в сторону від цієї версії. Лунали слова і Росія, і ПТСР, і екстремізм, і шизофренія виконавців, але про Білорусь - жодної згадки", - наголошують захисники Антоненка.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author