nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Влада знову хоче посадити Україну в російську газову камеру - Арсеній Яценюк (відео)

«Йде велика комбінація, в рамках якої розглядається питання геополітичного відновлення впливу Росії над Україною. Спроби постачати газ з Росії Україні, - елемент цієї геополітичної гри», - підкреслив прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк в інтерв’ю Радіо НВ 15 січня.

Арсеній Яценюк наголосив, що зараз влада намагається запустити газ із РФ на територію України: «Вони знову хочуть посадити Україну в російську газову камеру».

Він назвав тезу про так звані незалежні компанії РФ, які можуть постачати газ на територію України, «вищого ступеню брехнею»: «Які є незалежні енергетичні компанії в Російській Федерації? Всі ці компанії прямо чи опосередковано під контролем Кремля».

Окрім того, наголосив Арсеній Яценюк, експорт газу з Російської Федерації регулюється законодавчо: «Виключно «Газпром» може дати зелене світло або не дати зелене світло конкретній компанії поставляти газ».

«Ми ледве протягом останніх 5 років злізли з російської газової залежності, щоб українці не залежали від того, закрив Путін вентиль на газогоні чи не закрив. Вони нас знову туди тягнуть», - підкреслив лідер НФ.

«Вважаю, що зараз сьогоднішня влада тестує ситуацію - як поведуть себе Україна, українці і політичний істеблішмент, якщо закинути ідею, щоб повернутися до російського газу, а точніше, знову повернутися під російський вплив», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що головне питання - не до виконавців цих кроків, а до тих, хто їх призначає, - важать позиція президента, парламентської більшості, уряду.

Водночас, зазначив він, після неконституційних дострокових парламентських виборів, дозволених нинішнім продажним Конституційним судом, країна фактично перетворилася з парламентсько-президентської на класичну президентську республіку: «Тому і питання зовнішньої політики, і питання внутрішньої політики, і питання, які відносяться до компетенції уряду чи парламенту, сьогодні сконцентровані тільки в одному кабінеті – і це кабінет президента України».

«Тому те, що говорять мілкі чиновники, – нецікаво. Важливо, яку позицію займає президент. Якщо президент займає позицію ринкової, конкурентної економіки, яка створює робочі місця і захищає тих, хто потребує допомоги, а не субсидує багатих за рахунок бідних, - тоді рішення, які приймає сьогоднішній уряд: і введення державного регулювання, і відновлення постачання електроенергії чи газу чи то з Білорусі, чи то з Росії - є неприпустимими. Тому що це антиукраїнські і антидержавні рішення», - наголосив Арсеній Яценюк.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author