nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Ірина Фріз: імпорт газу з Росії – це зрада національних інтересів України

Імпорт газу з Росії – це зрада національних інтересів України, переконана народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз. Вона застерегла очільника уряду Шмигаля під час пленарного засідання Верховної Ради від енергетичної співпраці із країною-агерсором.

«На сьомому році війни ваш уряд вирішив нанести нищівного удару по енергетичній незалежності нашої держави, заявляючи про готовність закуповувати газ в Російської Федерації. Чи врахували ви наслідки угод 2009 року уряду Тимошенко та чи готові ви іти до Стокгольмського суду?», – запитала Фріз урядовця.

Раніше у Facebook Фріз нагадала, що для Росії газ завжди був зброєю у геополітичній грі.

«Питання тут не в первісному походженні газу, а в тому, хто саме є стороною угоди про імпорт блакитного палива та на яких підставах держава укладає таку угоду. Багато років Україна укладала такі договори з Россією, і кожного разу такі угоди мали політичний контекст та містили можливість шантажу вже в момент дії таких контрактів. Росія ставила ультиматуми, погрожуючи припинити постачання газу, що створювало політичний тиск на Україну», – наголошує Ірина Фріз.

«З відмовою від прямих контрактів з Росією, постачання газу до України стало комерційною справою, а не політичним шантажем, як раніше. Європа не вимагає від нас політичних поступок в обмін на газ. Ми розуміємо, за що платимо, зрозумілі тарифи та ціна постачання. Від нас ніхто не вимагає політичних кроків в обмін на дисконт в ціні з незрозумілим економічним обгрунтуванням. Наприклад, Харківські угоди передбачали знижку на російський газ в обмін на пролонгацію оренди військових баз Росії в Криму, що заклало підвалини для анексії Збройними силами РФ півострову», – зауважила Фріз.

«Переконана, що закупівля газу виключно в Європі дозволяє Україні зберігати незалежність, як в питаннях енергетики, національної безпеки, так і в питаннях геополітики», – резюмує Фріз.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author