nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Україна має очолити процес боротьби з дезінформацією та російською пропагандою - Арсеній Яценюк

«Зараз найкращий час для української влади і для президента України – вийти з ініціативою, з відозвою до Європи та світу, як боротися з дезінформацією», - підкреслив Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, Голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 5 лютого.

Арсеній Яценюк наголосив, що коли сім років тому Росія напала на Україну, вона напала на увесь демократичний світ: «Роками Росія бреше про «зелених чоловічків» у Криму, про те, як відбулося захоплення Донецька і Луганська».

Він підкреслив, що Кремль також втручався у вибори в США і американсько-українські відносини, «коли розпочав масовану кампанію проти президента Сполучених Штатів Байдена»: «Вони підігрівали роками антивашингтонські й антиліберальні настрої. І в тому числі те, що відбулося в Капітолії, - не без російської заслуги». Так само, за його словами, діє російська пропаганда і в ЄС.

Голова КБФ переконаний, що немає часу чекати. Мета Росії - підірвати довіру: «У них немає мети просто сформувати свій порядок денний. У них мета – знищити порядок денний для світу і для Європи. Тому в нас немає часу чекати».

«Потім, коли мізки уже прошиті пропагандистською машиною, можна навіть вибори в Донецьку і Луганську проводити. Зрозуміло, чим вони закінчаться. Це не вибори. Це буде вже вибір, який був вирішений в Кремлі», - наголосив він.

Арсеній Яценюк вважає, що Україна і український президент мають очолити процес боротьби з дезінформацією та російською пропагандою. Україна має звернутися до ООН, до ОБСЄ «з конкретним планом по боротьбі з пропагандою, дезінформацією, фейками, різними змовами і зловживаннями з боку не засобів масової інформації, а засобів масового інфікування населення»: «Треба вийти разом з нашими європейськими партнерами і очолити процес створення як журналістських стандартів, так і прозорості фінансування всіх видів засобів масової інформації і запровадження на законодавчому рівні системних механізмів боротьби з пропагандою і брехнею в усьому цивілізованому світі».

«Президент Зеленський знає, як працює телебачення. І якщо він розпочне цей процес, в України є всі шанси не просто очолити цю боротьбу, а виграти боротьбу проти дезінформації, брехні і кремлівської російської пропаганди», - сказав Арсеній Яценюк.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author