nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Олександр Турчинов: За Порошенка ми створили сучасну армію

Турчинов зазначив, що за президентства Порошенка в Україні змогли відновити оборонний потенціал, запустити підприємства, фактично реанімувати Збройні Сили і за короткий час звільнити дві третини Донбасу, захопленого російсько – терористичними військами.

«Військкомати були зруйновані, в деяких навіть приміщення продали, були відсутні реєстри військовослужбовців. Все треба було починати з нуля. Самі військові були не готові виконувати бойові задачі на вимогу військового керівництва, треба було провести навчання, злагодження військ, якось їх одягнути, швидко відремонтувати техніку, забезпечити зброєю. Для всього був потрібен час. І саме цей час нам дали патріоти, солдати, офіцери, які, перебуваючи в оточенні російських збройних сил, які мали значну перевагу, їх було на порядок більше, я не говорю вже про зброю, я не говорю вже за отруєних російською пропагандою кримчан, які активно на той час підтримали російську агресію. В цей час фактично біля місяця наші герої, ті, хто вистояв і не зрадив, дали нам час для того, щоб ми змогли почати відновлення армії і організацію оборони країни, почати мобілізацію», – сказав Турчинов.

Він також зауважив, що міжнародні партнери, які підписали меморандум про гарантії безпеки і територіальної цілісності, пояснювали тодішній владі, що цей меморандум їх ні до чого не зобов’язує. Що це просто політична декларація, не більше, і вони не готові надати не тільки свій військовий потенціал, а навіть військово-технічну допомогу.

«Вони не можуть нам надати, пояснивши мені це тим, що це тільки буде провокувати Путіна до більш агресивних дій. Нам пообіцяли тільки допомогу на дипломатичному рівні, введенням санкцій і тиском на Росію. Але навіть в цих умовах обладнання, військової техніки, навіть набоїв нам не передали. Я просив, дайте хоча б засоби захисту, шоломи, бронежилети. У відповідь чули: «Ні, поки ми цього не можемо, це буде дратувати росіян». Ми були змушені, відновлюючи наш оборонний потенціал, терміново, в екстраординарних умовах фактично забезпечувати нашу армію всім, починаючи від стрілецької зброї і завершуючи бронетехнікою, танками, ракетами», – наголосив Турчинов.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Порошенко, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author