nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

СУДОВА РЕФОРМА МАЄ СТАТИ ПРІОРИТЕТОМ №1 ДЛЯ ПАРЛАМЕНТУ — КІРА РУДИК

Судова реформа повинна стати першим пріоритетом для парламенту. І щоб довести її до кінця, депутати повинні забути про політичні чвари та конкуренцію і співпрацювати заради інтересів українців. Про це заявила лідерка партії «Голос» Кіра Рудик під час пленарного засідання Верховної Ради.

Пряма мова:
Кіра Рудик, народна депутатка України, голова партії «Голос»:

— Українці більше не хочуть терпіти чергові судові шоу, які тривають вже 30 років. Скільки ще ми будемо спостерігати політично вмотивовані рішення та несправедливі вироки? Система просто жертвує своїми пішаками, насправді нічого не змінюючи.

Зараз щось схоже нам пропонує президентський законопроєкт 3711-д про судову реформу. Це лише латання дірок та імітація реформи, а не повноцінне вирішення давно назрілої проблеми. І тому фракція «Голос» не підтримуватиме законопроєкт.

Ми пропонуємо комплексно підійти до питання та зробити судову реформу пріоритетом №1 для парламенту, щоб справді перезапустити судову систему. Ми готові конструктивно співпрацювати з депутатами та владою, аби українці нарешті отримали справедливий суд.

Стара система віджила себе і не працює на користь українців. Тож давайте не будемо «ще одними депутатами», «ще одним скликанням», які роблять реформу лише на словах. Ми — про результат, а не про процес. Перезавантаження органів суддівського врядування має стати першим кроком до реформи. Потрібно розпочати з реформи Вищої ради правосуддя та перезапуску відбору кандидатів до неї. Відбір повинен проводитися через фільтр професійності та доброчесності, і для цього потрібно створити комісію. Щоб суддями ставали професіонали з бездоганною репутацією, а не «кишенькові» судді минулого.

Завдяки тісній співпраці усього парламенту провести судову реформу реально. Лише так ми очистимо систему від непрофесійних суддів та наповнимо її тими, хто справді судитиме справедливо.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author