nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Зеленський повинен порвати з Коломойським задля співпраці з адміністрацією Байдена - Washington Post

Президент України Володимир Зеленський повинен однозначно порвати зі своїм давнім партнером олігархом Ігорем Коломойським задля подальшої співпраці з адміністрацією нового президента США Джо Байдена.

Про це йдеться в редакційній статті авторитетного американського видання Washington Post, повідомляє Главком.

Видання зазначає, що Володимир Зеленський досі не мав телефонної розмови з Джо Байденом. Нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського подолати ендемічну корупцію власної країни – те, що життєво важливо для стабілізації її економіки та збереження незалежності від Росії.

Зеленський, колишній актор і політичний неофіт, був обраний у 2019 році, обіцяючи боротися з олігархами, брудними суддями та мафіозними мережами, які переслідували Україну з моменту її здобуття незалежності від Радянського Союзу. Але торік він відступив, звільнивши реформаторів у своєму уряді та керівника НБУ, нагадують у WP.

Відкат у реформах призвів до зупинки фінансування з боку Міжнародного валютного фонду за кредитною угодою на $5 млрд, без якої Україна, можливо, не зможе здійснити виплати у цьому році.

Це також занепокоїло прихильників Києва у Сполучених Штатах, які залишаються найважливішим союзником України. Військова допомога США допомогла стримувати подальшу агресію проти України з боку Росії, яка анексувала Крим і досі контролює частину Сходу України.

Адміністрація Байдена, який був рішучим прихильником незалежності України на посаді віцепрезидента, відновлює прореформенну політику. У телефонному дзвінку міністру закордонних справ Зеленського минулого місяця державний секретар Ентоні Блінкен "наголосив на важливості збереження Україною прогресу у боротьбі з корупцією та впровадженні верховенства права та економічних реформ", – нагадує газета.

Минулого тижня адміністрація запровадила санкції проти Коломойського через корупцію, надіславши однозначний сигнал про свої очікування, пишуть у Washington Post.

У виданні зазначають, що заходи, які здійснив український президент, недостатні.

"Офіс Зеленського опублікував заяву у відповідь на санкції США, в якій сказано, що "Україна вдячна всім своїм партнерам за підтримку" в "битві з олігархами". Але президент повинен проявити більшу відданість цій боротьбі. Йому слід наполягати на судових реформах, відновити незалежність центрального банку та виключити будь-які кроки щодо послаблення Національного антикорупційного бюро", – йдеться у статті.

"Він повинен однозначно порвати з Коломойським і підтримати проти нього кримінальне обвинувачення", – наголошує видання. Партнерство з адміністрацією Байдена може вирішальним чином сприяти Україні у спробі звільнитися від Росії та приєднатися до демократичного Заходу, – резюмують у Washington Post.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author