nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Грузинська опозиція назвала умови, за яких погодиться увійти до парламенту

Опозиція Грузії готова увійти до чинного парламенту у разі згоди влади на низку їхніх умов.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Эхо Кавказа", про це йдеться у спільній заяві "Єдиного національного руху", "Гірчі", "Лело", "Європейської Грузії" та інших.

"Ми розуміємо, що у нормальній політичній ситуації місце всіх політсил, які отримали мандат - у парламенті… Ми готові увійти до нинішнього парламенту у разі досягнення угоди з нинішнім урядом для проведення в країні необхідних реформ", - заявили вони.

У заяві перераховуються питання, без вирішення яких, на думку опозиції, вихід з кризи неможливий: дострокові вибори, політизоване правосуддя і політв’язні, реформа виборчої та судової системи і перерозподіл влади у парламенті.

"Ми розуміємо необхідність досягти домовленості задля демократичного розвитку Грузії. Ми поділяємо бажання як громадян Грузіх, так і міжнародних друзів якнайшвидше досягти згоди… Але ми не можемо під приводом досягнення згоди залишити невирішеними ключові питання, що сприятиме заохоченню авторитарних інстинктів режиму", - йдеться у тексті.

Партії наголошують, що вбачають одним із ключових завдань "створення середовища, у якому результати виборів викликатимуть загальну довіру".

Вони наполягають, що проявили "максимальну гнучкість" у всіх питаннях, а влада займає жорстку позицію.

Тим часом виконавчий секретар "Грузинської мрії" Мамука Мдінарадзе заявив, що успіх перемовин з посередництвом ЄС "неможливий без конструктивних кроків опозиції".

Про це він сказав після завершення засідання парламентської більшості і політради партії.

"З усіх питань, які є на столі перемовин, ми або вже зробили кроки, або запропонували компромісні варіанти. Відповідно, якщо опозиція піде на якісь компроміси, ми зможемо завершити перемовини результативно", - сказав Мдінарадзе.
Tags: Грузiя
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author