nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Виправили помилку «Слуг народу»: Верховна Рада ухвалила законопроект «Європейської Солідарності»

«Практика цієї Верховної Ради полягає в тому, що жоден законопроект опозиції, зокрема «Європейської Солідарності», не бачить зали і не ухвалюється незалежно від його змісту, потрібності чи важливості. Але наш закон не тільки виправляв помилку, але й зберігав надання лікарняних на випадок реабілітації. Коли люди перебувають на реабілітації, вони тепер теж можуть отримувати лікарняні», – пояснює Климпуш-Цинцадзе. За її словами, законопроект монобільшості порушував Регламент Верховної Ради і прибирав норму про виплату лікарняних під час реабілітації.

«І медичний комітет, який так само розглядав до профільного комітету цей законопроект, насправді підтримав наш законопроект як основний», – говорить депутатка.

«У цьому скликанні парламенту часто почуваєшся вчителькою молодших класів, яка мусить брати додому зошити на перевірку і потім на пальцях пояснювати першачкам, що не так. Цього разу «першачки» проголосували поправку до закону про загальнообов’язкове державне соцстрахування, якою позбавляють українців лікарняних», – зазначила депутатка.

«Кожне слово в законі – пряме керівництво до дії. Тому якщо законодавець каже, що допомогу з тимчасової непрацездатності платитимуть «на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві», то це значить, що під час самої хвороби можна не платити», – пояснила Іванна Климпуш-Цинцадзе суть внесених змін.

«Якщо ми не виправимо цей ляп, то вже з 1 липня наші громадяни не отримуватимуть виплат за лікарняні», – наголосила депутатка.

«Зала, як бачите, об’єдналася і понад конституційну більшість народних депутатів це підтримали. Тому я рада, що ті помилки, які допускає ця Верховна Рада з ініціативи монобільшості, нам вдається деколи виправляти», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе

Як раніше повідомила народна депутатка, у зв’язку з набуттям чинності закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», відбулися зміни в законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і з переліку страхових випадків був виключений основний страховий випадок, за яким проводяться виплати Фондом соціального страхування України – «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». Це могло призвести до того, що після 30 червня 2021 року гроші за лікарняним не отримали б близько 2,5 мільйонів українців.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author