nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Доля безпеки в Європі сьогодні вирішується в Україні – Єлісєєв

"Мене в цьому всьому цікавить один не дуже приємний нюанс, це позиція і роль Європейського Союзу. Якщо навіть ми подивимось ситуацію, яка складалась протягом останніх двох тижнів у контексті ескалації Росією ситуації навколо українських кордонів, то ми побачимо, що голос ЄС був не таким впевненим і не таким жорстким, який би ми хотіли бачити. І дійсно вже все більше і більше експертів говорять про те, що на сьогодні ЄС Росія не сприймає як потужного, автономного і такого міцного політичного і безпекового гравця", - відзначив Костянтин Єлісєєв.

За його словами, це пояснюється підготовкою до виборів у Німеччині, Меркель готується до відходу, з позиції канцлера і відчувається відсутність лідерства в рамках Європейського Союзу.

"Один лише факт, от мене він трошки пригнічує, що в умовах, коли іде ескалація, коли дійсно на фронті кожного дня гинуть українські герої і в Центрі Європи є війна, чим займаються лідери Європейського Союзу – голова Європейської Ради і голова Європейської Комісії? Вони між собою з’ясовують стосунки на нейтральній території в стінах Європарламенту для виходу із кризи в контексті «диванного» скандалу, який стався в Туреччині. Пам’ятаєте, коли вони не могли зрозуміти, хто де має сісти і в яке крісло. Тобто, я розумію, це питання важливе, але коли йдеться про питання війни і миру, то я думаю, що можна якраз оті свої політичні амбіції трошки або відкласти в сторону. Європейські ЗМІ про цей «диванний» скандал більше писали, ніж про російську ескалацію", - відзначив дипломат.

Єлісєєв підкреслив, що Брюссель повинен винести з цієї ситуації певні уроки, і, зрештою, все-таки приєднається до більш активної позиції з тим, щоби допомогти поставити Путіна на місце.

Він наголосив, Україні треба ключовий меседж надсилати і в Париж, і в Берлін, і в Вашингтон, і в інші столиці, що мета Путіна – не врегулювання ситуації на Донбасі і не мир на Донбасі. Мета Путіна – це заграбастати всю Україну і затягнути її в сферу свого впливу для того, щоб реалізувати свою фікс-ідею щодо побудови нової радянської імперії.

"Якщо наші партнери це зрозуміють, тоді час переходити до стратегічних рішень – не тактичних, типу якісь перемовини провести, кудись поїхати або з кимось по телефону, а до стратегічних. Ці рішення будуть глобальні і заторкувати не лише Україну, але і Європу. Але чому я так на цьому наполягаю, тому що на сьогодні доля безпеки в Європі і навіть у світі, але безпеки і стабільності, процвітання у Європі сьогодні вирішується в Україні", – зазначив ексзаступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

На думку дипломата, ЄС повинна визнати чітку перспективу членства України в ЄС та НАТО і зробити перші кроки в цьому напрямку. "Також потрібно нарешті поставити жирну крапку в питанні припинення побудови Північного потоку-2, тому що я вважаю, що його побудова і запуск фактично означатиме запрошення Путіна до подальшої агресії проти України і так далі", - додав Єлісєєв.
Tags: НАТО, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author