nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

АНДРІЙ БІЛЕЦЬКИЙ: Національний спротив чи територіальна оборона – Зеленський не бачить різниці?

Днями президент вніс на розгляд Верховної Ради, як невідкладні, законопроекти "Про основи національного спротиву" та "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про чисельність Збройних Сил України". Збройні сили планують збільшити на 11000 осіб. На перший погляд все виглядає класно. Нарешті, на восьмому році війни, Верховний Головнокомандувач перейнявся питаннями глобальної оборони держави, і навіть намагається законодавчо врегулювати питання національного спротиву.

Але давайте по суті. Ще 16 грудня минулого року на розгляд Верховної ради внесли Проект Закону про територіальну оборону України. Одним із його авторів є генерал Сергій Кривонос. З 18 грудня проект N4504 – на розгляді комітетів парламенту. Більша частина законопроекту N5557 "Про основи національного спротиву", який зараз просуває Зеленський, також стосується територіальної оборони. І якщо проект Кривоноса досі "маринується" на комітетах, то закон авторства ОП – одразу подали як невідкладний.

Обидва законопроекти передбачають гарантії для військовослужбовців та членів добровольчих формувань тергромад при виконанні завдань. В чому ж різниця між ними?
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author