nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Володимир В’ятрович: «Слуги народу» знову хочуть русифікувати кіно і телебачення

«Слуги народу» знову хочуть вивести з-під дії закону про мову телебачення, рекламу і виборчу агітацію. Про це написав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Друга річниця дії закону про мову, що відзначається 16 липня, викликала у «Слуг народу» чергове загострення. До цієї дати вони підготували «подарунок» – нову спробу вивести з-під дії закону про мову телебачення, рекламу і виборчу агітацію. Оскільки зробити це в законний спосіб непросто, хочуть знову пропихати русифікацію незаконно», – написав В’ятрович.

«Схема та сама, яку нещодавно намагалися провернути депутати Потураєв і Кравчук, подаючи поправки про виведення телебачення, реклами і виборів з-під дії закону про мову до законопроєкту, до якого ці поправки не мають жодного стосунку. Навіть текст – практично слово в слово той самий. Тільки тепер його хочуть запхати в законопроєкт 5551-2 – зміни до Бюджетного Кодексу, що стосуються ремонту й реставрації об’єктів культурної спадщини», – зауважив депутат.

В’ятрович наголосив, що цей проєкт не має жодного стосунку ні до мови, ні до телебачення, і ця поправка прямо суперечить регламенту.

«Вже у середу бюджетний комітет Ради, більшість у якому мають «Слуги народу» за задумом організаторів цієї авантюри має наплювати на будь-які закони і проголосувати «за». Причому таблиці поправок до законопроєкту 5551-2 досі нема. А вже у четвер, 15 липня, «слуги» і щедро простимульовані депутати з «підтанцьовки» планують протягнути в цілому цей проєкт разом з русифікаторськими нормами на позачерговому пленарному засіданні», – написав В‘ятрович.

«Зеленський і його друзі-олігархи, чиї вуха стирчать із цією поправкою, поспішають. Бо 16 липня – це не лише друга річниця дії закону про мову, а й дата, від якої українські фільми і серіали мають нарешті транслюватися по телебаченню українською мовою. Як це пережити тим, хто вважає, що «украінскій язик годітся только для комєдій», – додав депутат.

«До речі, для розуміння рівня цинізму нинішньої влади – в той самий час, коли «слуги» Зеленського в парламенті йтимуть у черговий наступ на українську мову, президент і міністр культури на своєму піар-форумі «Україна-30» розповідатимуть, як вони цю мову люблять і захищають», – зазначив В’ятрович.

Він повідомив, що сьогодні фракція «Слуга народу» радитиметься, як оформити свої незаконні і антиукраїнські дії.

«Хочу сказати колегам з монобільшості: навіть не намагайтесь! Бо всякому терпінню є межа. Якщо ви посмієте завдати настільки руйнівного удару по українській мові, можете навіть не заїкатися більше про патріотизм і національні інтереси. Адже дозволити не україномовну виборчу агітацію і рекламу означає за брудні російські гроші брати участь у кремлівські агресії проти України. Люди ніколи вам цього не пробачать», – наголосив депутат.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author