nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Микола Княжицький: захист мови – це захист держави, це захист України

Відсьогодні фільми і серіали на українському телебаченні мають транслюватися українською мовою. Відсьогодні державні посадовці і чиновники мають складати іспити на знання української мови, і це – ще один крок до утвердження нашої державності. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», автор закону про мову Микола Княжицький.

«Хочу подякувати всім в цьому залі, хто долучився в новому скликанні до прийняття цього законопроекту. Хочу подякувати громадським активістам, депутатам, Андрію Парубію, Петрові Порошенку, всім, хто голосував за цей законопроект. Хочу подякувати Конституційному Суду, який прийняв справедливе рішення і визнав закон про мову конституційним», – наголосив Княжицький.

«В рішенні КС, який доповідав суддя доповідач Сергій Головатий, якому окрема подяка, зокрема сказано: «українська мова є невіддільним атрибутом української державності, що зберігає свою історичну спадкоємність від давньокитайської доби».

Українська мова – доконечна умова державності України і її соборності, тому будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України – неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України, – наголосив Княжицький.

«Суд вважає, що Закон є юридичним інструментом подолання наслідків тривалого перебування різних частин України в складі інших держав, загального «зросійщення» України, яке тривало не одне століття під час перебування України у складі спочатку царської Росії, згодом СРСР, та є належною юридичною основою для запровадження інституційних механізмів, що забезпечують функціонування української мови як державної, з можливістю вживати державою заходів підтримуючої дії на користь української мови, не перешкоджаючи розвиткові використанні, захистові мов національних меншин», – зазначив Микола Княжицький.

«Дякую всім, хто відстоював закон про мову попри весь тиск, який чинився і з Офісу президента, і з інших державних органів, щоб внести зміни до цього закону. Ми не дамо цього зробити. Ми об’єднаємо всю Україну, всі фракції, більшість, меншість, все населення України в захисті мови. Тому що захист мови – це захист держави, це захист України. Це наше майбутнє», – резюмує Микола Княжицький.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author