nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Петро і Марина Порошенки взяли участь у церемонії прощання з Євгеном Марчуком

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко і лідерка фракції «Європейська Солідарність» у Київській міській раді Марина Порошенко взяли участь у церемонії прощання з видатним українським державним діячем, четвертим прем’єр-міністром України Євгеном Марчуком.

«Сьогодні дуже трагічний день, коли вся Україна, все українство світу прощаються з великою людиною, державником, патріотом Євгеном Кириловичем Марчуком. Він має безліч внесків у становлення нашої держави і як перший голова Служби безпеки, прем’єр-міністр і секретар Ради національної безпеки і оборони», – сказав Петро Порошенко.

«Для мене Євген Кирилович був тією людиною, яка в 2002 році, двадцять років тому, зробила величезний внесок, щоб в законодавстві України було чітко закріплено євроатлантичний вибір країни – майбутнє членство в НАТО. Сьогодні з позиції 2021 року це здається – а як могло бути інакше. Коли в парламенті панували комуністи, а суспільство ще не готове було сприйняти, іти всупереч відстоюючи державницькі позиції – це було дуже в стилі Євгена Кириловича», – додав він.

Крім цього, п’ятий Президент України зазначив, що саме державницька позиція Євгена Марчука була мотивацією його призначення на посаду голови Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

«Мої довгі дискусії з ним дали мені достатню аргументацію як п’ятому Президенту звернутися до нього з проханням представляти Україну в ТКГ, коли Україні було дуже важко. Та позиція по захисту державних інтересів, абсолютно непохитна воля, дипломатичні здібності переконали мене, що я зробив правильний вибір», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Петро і Марина Порошенки висловили співчуття рідним і близьким Євгена Марчука: «Велика вдячність і низький уклін всім, хто пам’ятає, знав його або лише бачив по телебаченню. Сьогодні Україна прощається з великою людиною, з великим українцем, і ми з Мариною поруч із цими людьми».
Tags: Порошенко, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author