nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

«Європейська Солідарність» виступила категорично проти так званого «проекту великого герба»

Фракція «Європейська Солідарність» виступила категорично проти проекту «великого герба» від Зеленського. Як заявив з трибуни парламенту народний депутат з «Європейської Солідарності» Микола Княжицький, тризуб – це тисячолітній символ України, з яким герої йшли на боротьбу за незалежність. І будь-які спроби розмити український Герб мають бути зупинені.

«Я вітаю вас всіх з цим великим і світлим святом. В цей день як ніколи ми маємо бути чесними одне з одним. Саме тому, що ми чесні, нас глибоко обурило те, що не були запрошені на урочисте святкування, на прийняття в Маріїнський депутатів першого скликання, які голосували за Незалежність. Саме тому президент Петро Порошенко зараз тут з нами, а потім з нами доєднається до Маршу ветеранів, куди і вас всіх запрошую», – говорить Княжицький.

«Зараз ми будемо говорити про герб і маємо знову ж таки бути чесними. Пам’ятаєте історію, друзі? В цьому Марші ветеранів будуть йти хлопці, яким цей герб кати-окупанти вирізали на спині, катуючи їх. Але будуть йти всі ті, в кого цей Герб у серці, наш український тризуб. Сьогодні нам пропонують зробити чергову містифікацію, і не просто так», – наголосив Княжицький.

«Колись комуністи, ненавидячи наш тризуб, намагалися зробити все, щоб розмити цей символ. І саме тоді записали в Конституцію, що там має бути інший елемент, а зокрема козак. Ви читали цей закон? На цьому гербі написано, що зображується корона Ярослава Мудрого. Та не було в Ярослава Мудрого ніякої корони, корона була у Володимира Великого, це видно з деяких фресок, а перші наші королі це Ярополк, а згодом Данило, яким даровано було цей титул Папою. Інших королів у нас не було. Ярослав Мудрий велична постать, але ми не можемо в цей святий день псувати наш герб, наш тризуб цими містифікаціями в угоду дешевого піару», – зауважив народний депутат.

«Ви бачили цей герб? Бачили цього лева, в якого намальовано 2 лівих ноги? Вам соромно не буде? Перед вашими дітьми соромно не буде?», – обурився Княжицький.

«Ще раз кажу – наш герб у серці кожного воїна. Наш тризуб неповторний, він має тисячолітню історію. Українські воїни, йдучи в бій, тримали його в серці, тримали його на щитах споконвіку, пам’ятаючи нашу багатолітню історію», – зазначив Княжицький.

«Ми, підтримуючи українське суспільство і український народ, заявляємо, що не будем обрати участь в цьому ганебному голосуванні. Не будемо перетворювати наш гідний герб в посміховисько заради дешевого піару провладних сил. Тому що відповідальність за це буде дуже великою. Наш герб, наш тризуб в серці кожного. Доєднаємось до ветеранів», – закликав Микола Княжицький.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author