nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

НАТО, "Північний потік-2" та Донбас: Зеленський розповів про "чоловічу розмову" з Байденом (відео)

Президент України Володимир Зеленський розповів про двогодинні перемовини з президентом США Джо Байденом та озвучив найважливіші теми їхньої зустрічі.

Про це повідомляє Суспільне.

Спільну заяву України та США Зеленський назвав "достатньо потужною", а також заявив, що візитом задоволений.

"Окрім оборонної угоди є предметне питання і предметні пропозиції щодо безпеки в Чорному морі. Їх ми обговоримо під час візиту міністра оборони США до України", – сказав він.

Також президент України анонсував близько 20 угод за підсумками зустрічей у США. Він повідомив, що Байден відзначив земельну та судову реформу в Україні.

Вступ до НАТО

Зеленський заявив, що Байден особисто підтримує вступ України до НАТО, але жодних термінів вступу України в НАТО озвучено не було.

"Я відчуваю, я чув це, що президент особисто підтримує Україну щодо членства в НАТО", - пояснив він.

Окуповані Крим та Донбас

Він розповів, що слово "Крим" звучало багато разів у контексті Кримської платформи і деокупації півострова. Також Зеленський передав Байдену свої пропозиції щодо формату переговорів про врегулювання ситуації на сході України.

"Говорили про Донбас. Я говорив про формати, ми зацікавлені в імплементації з боку президента США, щодо формату мирного врегулювання. Я запропонував якийсь формат президенту, до зустрічі ми про це не говорили, і не надсилали пропозицій", – пояснив президент.

"Північний потік-2"

Також однією з тем переговорів між президентами був газопровід "Північний потік-2".

"Якщо будуть порушуватися українські права і, якщо буде порушуватися питання енергетичної безпеки, США будуть готові до застосування санкцій політики", - розповів Зеленський, додавши, що "з нашого боку це велика перемога".

Про тривалість зустрічі і особисте ставлення Байдена

На його думку, те, що замість однієї години зустріч тривала дві, свідчить про зацікавленість сторін у діалозі.

"Не знаю, чи сталась хімія... Зустріч була продуктивна, не постійно в сонячній атмосфері, але така... чоловіча розмова. Від президента чув лише приємні слова, він розуміє, що складно", - сказав президент.

Зеленський запевнив, що з боку президента США взагалі не було негативу стосовно України, до нього особисто чи до його команди.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), НАТО, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author