nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Українські спецпризначенці врятували у Кабулі понад 700 людей – розвідка показала відео

Українські спецпризначенці успішно провели в захопленому Талібаном Кабулі рятувальну операцію, евакуювавши понад 700 осіб. Головне управління розвідки показало ексклюзивні кадри з місії.

Як повідомляє у Facebook прес-служба ГУР, рятувальна операція була здійснена бійцями розвідки, за сприяння МЗС та при підтримці Офісу Президента України. Стверджується, що серед евакуйованих були громадяни України та інших держав. В тому числі – представники ООН, члени правозахисних організацій, співробітники видань Global Mail, USA today, Washington post, Stars and stipes та інші, а також люди, що співпрацювали із коаліційним контингентом.

"Незважаючи на те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані нам вдалося досягнути приголомшеного результату — Україна посіла 8 місце за кількістю евакуйованих осіб серед Європейських країн — евакуйовано понад 700 осіб", - йдеться в повідомленні ГУР.

Аби безпечно забрати людей з евакуаційного списку спецпризначенці ГУР піддавали себе величезному ризику – пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту. На такий крок не наважувалися жодна з інших евакуаційних місій, однак саме такий підхід дозволив швидко знайти та забрати максимально можливу кількість людей.

В місії відзначились і українські пілоти, що працювали в складних умовах та у постійній загрозі обстрілу під час взльоту.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author