nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Влада Зеленського заборгувала Збройним силам України 5,8 млрд грн - розслідування “Еспресо”

Через демотивацію військових, 65% звільняються після першого року контракту, а недокомплект кадрового потенціалу у війську становить не менше 40%.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів телеканалу “Еспресо” спеціально для програми “Вечір з Миколою Княжицьким”

Загальна сума боргів перед ЗСУ – 5,8 мільярда гривень. Це – дворічний бюджет такого міста як Полтава, річний бюджет Кривого Рогу та половина річних бюджетів всієї Нацгвардії та цілого міністерства культури.

Важко уявити обсяги халатності та нехлюйства в головному оборонному відомстві країни, де б просто забули записати відповідні гроші в бюджет. Це з’ясував журналіст Юрій Бутусов, після публікації якого два тижні тому вся країна і дізналася про борг по зарплатах в півтора мільярда. І лише після цього Міністерство оборони подало до парламенту запит на зміни до бюджету, де попросили додаткових 3,8 мільярди.

“Це винятково гроші на утримання особового складу. Виявилося, що міністерство оборони просто забуло це записати в бюджет! Тому перекидало гроші за статті на статті видатків, аж поки не виник скандал. Почали розбиратися – чому так трапилось, чому немає комплексних системних рішень і виявилося, що загалом заборгованість по року – 5.8 млрд грн.” - повідомив головний редактор “Цензор.NET” Юрій Бутусов

Як можна не врахувати виплати на фінансове забезпечення особового складу, що елементарно заплановані по року? Як можна було потім погодитися на такий бюджет? Понад те, вже традиційно – Зе-влада замість виправляти помилки, як завжди пускала пилюку в очі українців. Буквально ще тиждень тому прем’єр Шмигаль бив себе в груди на трибуні парламенту і говорив про те, що ніяких боргів немає.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author