nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Удар по Україні: оприлюднено подробиці газового контракту Угорщини з "Газпромом"

Як це вдарить по Україні:

Угорщина покриває свої потреби в газі, переважно, за рахунок Росії, і до недавнього часу отримувала паливо по трубопроводу через територію України.

Новий договір передбачає постачання газу в обхід України.

"Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля і на шкоду національним інтересам України та українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про засади добросусідства і співробітництва між Україною та Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року", - йдеться в заяві МЗС України від 27 вересня.

Генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон у Facebook заявив, що дана ситуація - це яскравий приклад політики Кремля.

"Яскравий приклад політики Кремля щодо України - як тільки з'являється технічна можливість обійти Україну при транзиті газу, "Газпром" запускає газ через довші, але власні, транзитні газопроводи. Попри контракт до 2024 року, на нас чекає значне подальше скорочення або повна зупинка транзиту в Угорщину через Україну. Тому технічна добудова "Північного потоку-2" створює критичні ризики існуючого транзиту через Україну і продовження контракту після 2024 року, - зазначив Макогон.

Керівник міжнародного напрямку ТОВ "Оператор ГТС України" Ольга Белькова в Facebook повідомила про те, що в п'ятницю, 24 вересня 2021 року Україна та Угорщина домовилися про збереження транзиту і подальшу співпрацю.

"Ми підтримуємо позицію наших дипломатів і вважаємо, що Угорщина дійсно ставить себе під загрозу повної залежності від одного маршруту. Шкода, бо в п'ятницю в документах обидві сторони узгодили необхідність збереження транзиту в обидва боки, сьогодні ми планували нові підходи до спільних проектів, а зараз змушені відкласти роботу комісії та візит", - зазначила Белькова.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author