nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

НАЗК врахує інформацію з Pandora Papers при перевірці е-декларацій Зеленського і Баканова

Нацагентство з питань запобігання корупції перевіряє декларації президента України Володимира Зеленського та голови СБУ Івана Баканова, враховуючи інформацію, яка з'явилась після розслідування Pandora Papers.

Про це Радіо НВ розповів голова НАЗК Олександр Новіков.

"Проводимо повну перевірку декларації президента. Під час перевірки використовуємо у тому числі дані ЗМІ, співпрацюємо з журналістами. Отже цю інформацію також буде враховано. Перший помічник президента на громадських засадах (Сергій Шефір, - ред.) - не є особою, яка подає декларацію, а отже ми не можемо перевірити декларацію. А декларацію голови СБУ ми перевіряємо", - зазначив Новіков.
Голова НАЗК додав, що перевірка декларацій Зеленського та Баканова відповідно до порядку черговості.

"Перша декларація, яка перевіряється в країні, - це декларація президента. Перевірка була розпочата ще в квітні і її результати будуть опубліковані до 18 жовтня", - повідомив Новіков.

Очільник НАЗК пояснив, чи можуть бути викладені у розслідуванні факти підставою для притягнення до відповідальності.

"Не відображення (у декларації) коштів на рахунках офшорних компаній — не є порушенням. Є порушенням невідображення самих компаній, якщо ці компанії належать суб'єктам. Самі по собі ці факти, які мали місце у 2012 році, не можуть бути підставою для відповідальності. Вони можуть бути підставою, якщо продовжили існувати на 31 грудня 2020 року і не були відображені в декларації. Існували вони чи не існували — це є предметом повної перевірки. Дії 2012 року в принципі не можуть бути кваліфіковані як порушення в рамках компетенції НАЗК", - сказав він.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author