nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

"Схеми": Зеленський і Шефір намагалися поза чергою вивести активи з банку Курченка

Події відбувалися у період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір - його першим помічником. За даними розслідувачів, які проаналізували судові рішення з відкритого Державного реєстру судових рішень, Зеленський тримав на депозиті у "Брокбізнесбанку" понад $300 тис., а Шефір - понад $400 тис.

Журналісти з'ясували, що у 2014 році після оголошення про ліквідацію банку Володимир Зеленський та Сергій Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку, про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

На думку розслідувачів, таким чином компанії намагалися не повертати банку борги і вивести з-під застави активи, а Шефір і Зеленський - не лише отримати гарантовані державою 200 тис. грн, а й повернути більшу суму поза визначеною законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.

Із застави банку мали ризик вийти тваринні комплекси ТОВ "Подільський Господар" (заставна вартість - понад 260 млн грн), нерухомість ПАТ "Чинбар" (заставна вартість - понад 260 млн грн), та майновий комплекс на 18 тис. кв. м ПАТ "Київський дослідний ремонтно-механічний завод" у Києві.

Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд визнали борги компаній припиненими і зняли обтяження з майна, проте у 2015 році Вищий господарський суд визнав, що такі дії не відповідали нормам Цивільного кодексу.

Також Верховний суд України згодом підтвердив, що зобов'язання позичальника не можуть припинятися за рахунок придбаних прав вимоги до банку.

"Виведення грошей і заставного майна означає, що Фонд гарантування отримає менше ресурсу, щоб у подальшому у порядку законної черги розраховуватися з людьми та компаніями, які тримали тут свої гроші", - пояснюють розслідувачі.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author