nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Я вдячний всім, хто підтримував мене і прошу вибачення у тих, кого я підвів - Олег Сенцов

"У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, найближчим часом до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується – нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, які йому загрожують".
За словами Сенцова, насильницьке годування повинно проводитися в рамках "реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта".
"У цих умовах я змушений припинити своє голодування з завтрашнього числа, тобто з 06.10.18 р", - йдеться також у листі.
"145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс підірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене і прошу вибачення у тих, кого я підвів... Слава Україні!", - резюмує політв'язень.


Юрист підтвердив слова Сенцова у листі про те, що до політв'язня було "заплановано застосування примусового харчування".
"Було заплановано. Йому дали час подумати. Якщо він не піде з голодування із завтрашнього дня, то буде здійснено примусове годування - його вивезуть в реанімацію, там прикують до ліжка, вставлять трубку і будуть примусово годувати", - розповів Дінзе.
"І сказали, що з нього овоч зроблять. Овоч - це він буде просто тупо лежати на ліжку з люлькою в носі або в роті. Вони і зараз вважають, що він вже не здатен усвідомлювати свої дії, що голодування перейшло в стадію, коли настала точка неповернення. Тобто невідомо, як він вийде з голодування - 50 на 50", - зауважує адвокат.
Дінзе наголосив, що російське законодавство не дозволяє проводити таке примусове годування.
"Ні, Європейський суд з прав людини, коли втрутився в голодування Олега Сенцова, вказав російській стороні, що примусове годування прирівнюється до тортур - і застеріг від цього. Але хіба колись російську сторону щось зупиняло, якщо вони захочуть щось зробити?" - сказав захисник.


У листі до сестри політв'язень детально описав, які проблеми зі здоров’ям він наразі має. У бранця Кремля, серед іншого, розкладається печінка, а його нирки забились і тому можуть відмовити.
"У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок — там все. Прикро програвати, але вибору мені не залишили, я не хочу перетворювати це все у принизливе видовище", - написав Сенцов.
З огляду на важкий стан Сенцова, Міністерство закордонних справ України надіслало Міністерству закордонних справ Росії ноту з вимогою допустити українських і міжнародних лікарів до українського режисера, якого утримують в російській колонії.
"Як важко читати листа Олега Сенцова... Стан критичний. Вимагаємо від РФ допустити українського консула та лікарів. Вимагаємо його звільнення", - написала у Twitter речниця українського МЗС Мар'яна Беца.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author