nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

В Україні триває процес підготовки до Об’єднавчого Собору

Коментуючи питання чи буде нова церква патріархатом чи митрополією, Радник Президента сказав: «Ми знаємо, що нині існує 14 незалежних церков, які визнані. Є ще церква США, але вона не визнана Вселенським Патріархатом. Тож є 14 вселенських визнаних церков, з них дев’ять очолюються патріархами, три очолюються єпископами і дві очолюються митрополитами. Однак це все є незалежні церкви. Тобто, державу може очолювати президент, монарх чи хтось іще, але це все є незалежні держави, рівні у своїх стосунках з іншими. Йдеться саме про створення церкви, яка буде незалежною ні від кого і рівною у стосунках з іншими».

«Щодо титулів і іншого – це та «матерія», яка буде проговорюватися, щоб було коректно говорити із зовнішнім церковним світом, і подавати цю інформацію всередині», - додав Ростислав Павленко.

Радник Президент особливо підкреслив, що використання Вселенським Патріархом свого права як останньої апеляційної інстанції в православному світі щодо вирішення конфліктів чи непереборних розходжень дозволило мільйонам українських православних повернутися до всеправославного спілкування. Саме рішення Синоду Вселенського Патріархату від 11 жовтня якраз було ухвалене як виконання Вселенською Патріархією своєї функції вирішення конфліктних питань, які не можна розрішити всередині якоїсь церкви і які не породжують будь-яку залежність.

«Тож це як бачимо ніяка не залежність і ніяке не обмеження – це використання Першим за честю патріархом своєї ролі як арбітра і ця роль, як бачимо, послужила на користь українському православ’ю», - наголосив Павленко.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author