nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Ми на порозі народження української Помісної Церкви – Президент про отримання Томосу

«Ці дні ми запам’ятаємо назавжди. Ми з вами стоїмо на порозі отримання Томосу. Ми стоїмо на порозі великої радості. Ми стоїмо не просто на порозі різдвяних свят, а – народження української автокефальної церкви», - звернувся Президент Петро Порошенко до віруючих, які зібралися на молебень у Свято-Успенському Храмі у селі Мирне на Одещині.

Президент нагадав, що 15 грудня на об’єднавчому соборі було ухвалено рішення про створення Православної Церкви України і було обрано її предстоятеля. Він зазначив, що за плечима сучасних українців, які стануть свідками цієї визначної історичної події, стоять сотні поколінь українців, які лише мріяли про це. Петро Порошенко підкреслив, що Україна чекала і молилася за це тисячу років.

Глава держави також нагадав, що в той день на Софійській площі велика кількість людей незважаючи на мороз прийшли підтримати об’єднавчий собор: «Вони були учасниками процесу, бо кожен з них 11 довгих годин поки був собор, молився, щоб Господь послав церкві єдність. І Господь почув цю дуже потужну подячну молитву».

«Я хочу подякувати Його святості Філарету. Бо та жертовність, яку Його святість демонстрував весь цей час… ми просто не маємо таких прикладів в історії України», - сказав Петро Порошенко. Глава держави також підкреслив, що Його святість поставив питання створення церкви набагато вище, ніж особисту долю. «Без цього церкву не було б створено», - зауважив він.
Tags: Порошенко, Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author