nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Не можна державні основи України виносити «за дужки» - Президент

«І коли говорять, що мова розколює і мову ми маємо винести «за дужки». Друзі мої, це точно неправда. Головне, щоб мову не нав’язувати, не примушувати когось. Я вважаю, що за ці п’ять років нам вдалося дуже обережно пройти, не примушуючи нікого спілкуватися українською мовою. А навпаки, це стало класно, драйвово, модно. Не тільки спілкуватися, але й слухавати українські пісні, дивитися українські фільми і читати українські книги. Вони продаються і люди їх люблять. А ви кажете - «за дужки», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також зазначив, що «російськомовні громадяни боронять зі зброєю в руках аж ніяк не гірше ніж україномовні, і люблять Україну, аж ніяк не менше». При цьому Петро Порошенко підкреслив, що ніхто не буде зазіхати на право спілкуватися російською мовою. Він нагадав, що народився на півдні Одеської області і спочатку спілкувався виключно російською мовою. «Але я готовий позмагатися з ким завгодно і написати диктант, або твір російською. Давайте позмагаємось», - додав він. Президент також зауважив, що розуміє болгарську і румунську та вивчив англійську і достатньо добре розуміє французьку і польську мови. «Це абсолютно нормально для європейської країни, коли громадянин України не бореться за право не знати мову. Бо це є божевілля. Головне – не утискати, це право спілкуватися в побуті, в школі, на навчанні тією мовою, якою йому зручніше. Вивчіть українську і все у вас буде добре», - наголосив Петро Порошенко.

Коментуючи питання щодо інших тем, які «нібито розколюють країну», Президент сказав: «Якщо ми говоримо про армію. І мій опонент каже, що армія розколює країну і ми маємо винести армію «за дужки». Я тут буду категорично проти, бо армія об’єднує країну. Армія сьогодні є державною інституцією, яка користується найбільшим рівнем довіри і поваги суспільства». При цьому він підкреслив, що «це, навпаки - нав’язування п’ятою колоною тези про те, що армія розколює».

Глава держави також підкреслив, що питання віри так само об’єднує країну. «Коли ви кажете, що і церкву треба винести «за дужки». Про що ви кажете? Навпаки, церква має об’єднувати. Вона цьому служить. Головне – не тисніть, не захоплюйте храми, не намагайтесь спекулювати Лаврами, священниками, владиками, бо в кожного українця своя дорога до Бога. І не нав’язуйте українцеві в яку церкву ходити, він сам без вас розбереться», - наголосив Президент.

«А якщо ви вже і церкву, і мову, і армію «за дужки» виносите, тоді і Україну «за дужки» виносьте, як пропонують мої опоненти», - зазначив Петро Порошенко.
Tags: Порошенко, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author