nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Призначення Радою дострокових місцевих виборів оскаржуватимуть у КСУ - Безсмертний

Про це заявив у ефірі Еспресо.TV представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

Ччи юридично на сьогодні це може бути вмотивовано? Поки що це розглядається як політична доцільність. З точки зору конституційно-правових підстав, законних підстав вимагати це центральна влада в принципі не має. Суб'єктом місцевого самоврядування є територіальна громада і тема політичної доцільності носить вторинний характер. Якщо Верховна Рада прийме таке рішення, воно, дійсно, може, є конституційним, бо є таке право у Верховної Ради - призначати. Але чи може вона призначати дочасні - це великий знак питання. Я би сказав так: якщо політична доцільність переможе і це відбудеться, я майже гарантую подання до Конституційного суду. Більше того, це подання, яке можуть подавати навіть громадяни, тому що вони вражаються у правах. Яким буде рішення Конституційного суду? Скоріше за все, КС піде тим же шляхом, яким він пішов по підтримці дочасних виборів парламенту", - припустив Безсмертний.

Політик наголосив, що місцеве самоврядування здійснюється за власні кошти платників податків, тому роль держави в цьоу процесі є мінімальною.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author