nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Зелена книга. Що хоче змінити Зеленський в Конституції

Після активного початку парламентського скликання, "Слуга народу" і її фактичний лідер президент Володимир Зеленський вирішили не збавляти темп, за який цей склад вже встигли прозвати "шаленим принтером".

На другому засіданні сезону черга дійшла до змін у Конституцію, які вирішили швидко провести через Раду і КС.

Настільки швидко, що про нюанси новацій не можуть розповісти більшість "зелених" депутатів.

У самих законопроектах та пояснювальних записках до них конкретика і справді часто відсутня як така.

В документах, які направляються до Конституційного суду, переважно вживаються абстрактні формулювання, на кшталт реформування, оптимізація, структуризація, забезпечення, врегулювання чи удосконалення.

Всі закони подані, як першочергові та невідкладні. Проте нагальність жодного з них не аргументована. Немає також пакету відповідних законів, які продовжували б логіку конституційних змін.

Є одна досить бентежна тенденція, яка ледь помітно проглядається за більшістю запропонованих Зеленським змін – поступова, непомітна спроба обмежити роль парламенту.

З одного боку, президент намагається закріпити за собою спірні повноваження, які встиг захопити його попередник, з іншого – депутатів частково починають обмежувати. Починаючи із права одноосібно подавати закони.

"Українська правда" вирішила розібратися, які новації для Конституції пропонує Зеленський, і як аргументує їх ухвалення.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author