nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Влада має надати відповіді щодо "формули Штайнмаєра" - віцеспікерка Кондратюк

"Суспільство має отримати від влади максимально доступні та зрозумілі відповіді на питання щодо змісту цієї формули та її можливих наслідків. Люди розгублені та не розуміють про що йдеться. Брак інформації та комунікації – породжує недовіру і тривожні очікування. Це може призвести до дестабілізації внутрішньої ситуації в країні. Внутрішні чвари й відсутність консолідованої позиції політикуму та суспільства щодо шляхів досягнення миру на Донбасі – вигідні, насамперед, Кремлю," - написала Кондратюк.

Вона також додала, що є українська формула завершення війни на Донбасі, яку має напрацювати та впроваджувати Верховна Рада України.

"Політичне врегулювання війни на Сході – неможливе, якщо не буде вирішено питання безпеки. Спочатку звільнення полонених, виведення окупаційних військ, роззброєння незаконних збройних формувань та отримання контролю над українським кордоном. Лише потім вибори за українським законодавствами в органи місцевого самоврядування в окремих районах Луганщини та Донеччини." - навела свою позицію Кондратюк.

Вона додала, що зараз український парламент стоїть перед історичним викликом та переконана, у тому,що Верховна Рада України має проявити весь свій патріотизм, професіоналізм та державницьку позицію для того, щоб настав мир на прийнятних для нашої країни умовах.

Вона вважає,що не може бути жодного відступу від червоних ліній, якими є суверенітет, незалежність і територіальна цілісність, право на власний європейський та євроатлантичний вибір.

"Парламентська більшість та меншість, авторитетні експерти, правники, дипломати, представники громадянського суспільства - повинні об’єднатися та підготувати такий текст нового закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", який дозволить уникнути російських пасток, забезпечити політичний та, у першу чергу, безпековий компонент мирного врегулювання." - резюмувала вона.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author