nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

"Порушили все, що тільки можна": поліграфолог пояснив, чому Дубінського тестували неправильно

За словами поліграфолога, умови перевірки не відповідали необхідним для отримання даних найважливішого показника - шкірогальванічної реакції.

"Найголовніший показник, який дозволяє виміряти зміни в емоційному стані людини. Саме він і показує, приховує людина інформацію чи ні. Якщо цього показника немає, проводити тест взагалі не можна. Під час вчорашнього тестування на екрані була майже рівна червона лінія. Це означає, що у людини було дуже слабке реагування, - тест треба було припинити. Таке буває, якщо людина втомилася. [Від втоми - ред.] притуплюються реакції. Тестування рекомендують проводити не пізніше 18:00 - вважається, що після цього часу людина вже хоче спати. Дубинський під час тесту позіхав і виглядав втомленим", - пояснив поліграфолог.

Зазначимо, перевірка Дубінського почалася значно пізніше 20:00.

За словами Іщука, порушено було загалом стільки умов проведення перевірки, що достовірні висновки за її результатами зробити неможливо.

"Людина, що проходить тест, повинна почуватися комфортно. Є вимоги до приміщення: воно повинне бути добре провітрене, там повинна бути певна температура. Ззаду не повинно бути занадто багато місця, людина повинна розуміти, де розташований вихід. У кімнаті не повинно бути сторонніх, за винятком випадків, коли тестують неповнолітніх або потрібен перекладач. Вчора порушили все, що тільки можна було. В середньому тести на поліграфі тривають від 60 до 120 хвилин. (Дубінський відповідав на питання близтко 40 хвилин - ред.) Поліграфолог повинен її (поліграму - ред.) проаналізувати і дати висновки. Досвідчений фахівець ще до кінця тестування розуміє, які висновки він буде писати. Але з тієї поліграми, яку я бачив на екрані, неможливо було зробити висновок. Як мінімум, він був поспішним", - пояснив Іщук.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author