nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Навіщо селфі з Путіним? — Вакарчук про Нормандський формат, санкції та закінчення війни

Приклад Німеччини

— Таким шляхом пішла свого часу Німеччина і перемогла. Були дуже складні дискусії на початку 1950-х років, що робити Німеччині. Сталін тоді пропонував: давайте ви будете нейтральними, об'єднаєтесь, головне — щоб ви не були частиною західного світу.

Тодішній канцлер Німеччини Конрад Аденауер сказав: ми спочатку відбудуємо сильну країну, яку ми сьогодні контролюємо, з нашими гарантіями, з нашими можливостями, а тоді — рано чи пізно — ми об'єднаємось.

І він був правий. І я вважаю, що це приклад для України, який ми маємо використати. Але для цього потрібно, щоб всі ми були єдині.

Про міжнародні угоди і санкції проти Росії — Ми розуміємо, що міжнародні угоди — це важливо. Але, по-перше, «Мінськ» не є повноцінною міжнародною угодою. До того ж, Женевська конвенція передбачає, що угоди, підписані під тиском, насправді такими не є.

А по-друге, ви уявляєте виконання цих «угод»? Це створення власноруч невигідної для себе ситуації, коли санкції з агресора точно знімуть у зв'язку з тим, що ми виконали нав’язані нам умови. Щойно Україна їх виконає — санкції з Росії знімуть!

Деякі політики маніпулюють цим і кажуть: от ви не виконаєте «Мінськ» — і санкції знімуть. А насправді навпаки — всі хочуть, щоб ми їх виконали, а Росія нарешті потре руки і скаже: ось вам Донбас, економічно — це ваші проблеми, політично ми вам не дамо нічого зробити, з нас санкції знімуть, про Крим — забудьте. А Україна залишиться сам на сам біля геополітичного розбитого корита. Ми не маємо права на це піти. Давайте не маніпулювати такими речами і не підмінювати поняття.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author