nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

ОЛЕКСІЙ ГОНЧАРЕНКО: ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ОРДЛО МОЖЕ БУТИ ЛИШЕ ТИМЧАСОВИМ

Що таке федералізація? Без якихось складних термінів зрозуміло, що це те, коли одні регіони живуть за правилами, які відрізняються від тих, за якими живуть інші регіони. Те, що нам пропонується як особливий статус Донбасу – це і є федералізація, якщо це прописати на постійних умовах. Що це означає? Що в одній області, наприклад в Тернопільській, місцеве самоврядування не має впливу на призначення поліції, а в Донецькій області має. І це означає федералізацію, це означає різні правила для різних регіонів України, а правила мають бути абсолютно однаковими. Поліція, силові структури мають бути чітко централізованими, мати єдиний центр в Києві, який управляє цими структурами і захищає державу», – сказав Гончаренко.

«Зеленський вніс після повернення з Парижа проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації. Він запропонував внести зміни в статю 92 Конституції України і дати право Верховній Раді визначати окремий правовий статус окремим адміністративно – територіальним одиницям. Можна дати Донецькій, Луганській області, а завтра Путін захоче Харківську, потім Одеську області. Такі речі не можна робити. І вже не треба буде 300 голосів, достатньо буде простої більшості, яку вони мають. Думаю, що це і є шлях, як він його бачить, до виконання забаганок Путіна. На це йти не можна, це і буде насправді шлях до капітуляції, до знищення України. Ми категорично не можемо на це іти.

Ми всі розуміємо, що у території, яка сьогодні окупована Росією на Донбасі, є своя специфіка. Чи може там бути особливий порядок самоврядування? Може. На тимчасовій основі. Тимчасова основа може бути досить тривалою, але має бути чітко прописано, що це тимчасово і в жодному разі не на постійній основі. Це надзвичайно важливий момент і це є «червона лінія»», – наголосив Олексій Гончаренко.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author