nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

«Голос» визначив першочергові завдання для першого пленарного тижня 2020 року

Ярослав Железняк, народний депутат України від фракції «Голосу», на погоджувальній раді у парламенті озвучив першочергові та пріоритетні завдання для народних депутатів на перший пленарний тиждень 2020 року:

«Голос» вимагає, щоб у Верховній Раді озвучили звіт про дії української влади щодо катастрофу українського літака у Тегерані. Парламенту потрібно розібратися чи вчасно та ефективно спрацювали наші правоохоронні органи – Служба безпеки України, Рада національної безпеки та оборони України, Служба зовнішньої розвідки України, Міністерство закордонних справ України та Офіс президента. Парламент та суспільство мають почути чи була співпраця між відомствами ефективною, чи робота, яка відбувалася, була достатньою, щоб отримати справедливу відповідь?

Реформа Державного бюро розслідувань повинна бути прозорою і відповідно до закону. Депутати фракції «Голосу» наполягають на проведенні чесного прозорого конкурсу на посаду голови ДБР із залученням незалежної конкурсної комісії, до складу якої також увійдуть міжнародні експерти. Чітке дотримання вимог закону забезпечить ефективність та незалежність української правоохоронної системи.

Звіти силових структур щодо резонансних справ: звіт Міністерства внутрішніх справ України про розслідування вбивства Павла Шеремета, звіт голови Служби безпеки України щодо того, як на територію країни потрапляють відверті пропагандисти та іноземні громадяни, які порушили закон України, відвідавши тимчасово окупований Крим; звіт Генерального прокурора України про розслідування справ Майдану та пов’язаних подій, коли людей, яких звинувачують у розстрілах, відпустили з-під варти. І депутати, і суспільство мають отримати відповідь.

Депутати фракції «Голосу» категорично проти передчасних зміни до Конституції України щодо децентралізації. Позицію фракції поділяють представники 50 громад зі всієї України та Асоціації міст України, які також наголошують на відкладенні питання про внесення змін до Конституції. Змінам має передувати конструктивна дискусія з усіма зацікавленими сторонами, щоб відбулося реальне завершення реформи, а не відкат назад. Пропонований зараз формат змін – це не про децентралізацію, а про зворотні процеси, які підсилять вплив президента через повноваження префектів.

«Голос» наголошує, що зміни до регламенту роботи Верховної Ради мають відбуватися з урахуванням позицій усіх фракцій та груп. Законопроект внесла одна найбільша фракція у парламенті. Інтереси шести інших фракцій та груп маловраховані, відповідно робота у парламенті може бути перетворена у відверту профанацію. І закон про діяльність роботи ВР краще буде назвати «парламент не місце для дискусій», що буде відповідати змісту поданого законопроекту.

Депутати «Голосу» у черговий раз наполягають на розгляді доручення про використання РФ Інтерполу у своїй політичній грі. Міністерство закордонних справ України має розглянути звернення депутатів фракції «Голосу» щодо недопустимості використання Росією Інтерполу у власних політичних цілях та як інструменту впливу на українським громадян. Відповідне звернення «Голос» подав ще наприкінці листопада 2019 року.

Фракція «Голосу» підтримує завершення судової реформи. Для цього необхідно розглянути та прийняти два законопроекти: законопроекти №2536 про прозорий конкурс щодо обрання до Вищої ради правосуддя і законопроект №2692 про врахування зауважень Венеціанської комісії щодо судової реформи спрямовані на завершення судової реформи в Україні.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author