nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Віктор Уколов: Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає.

"Європейська солідарність", за яку на виборах проголосували 8,1% виборців, тепер набирає у півтора рази більше 12,3% і це найкраща динаміка з усіх політичних партій.

Такими оптимістичними для опозиції стали результати дослідження Центру ім. Разумкова. І це свідчить про зміну тенденції, адже відносно недавно інше соціологічне агентство "Рейтинг", (відоме своїми компліментарними оцінками влади), навпаки фіксувало велетенську популярність новообраного президента.

Як свідчать збережені публікації, у вересні за даними "Рейтингу" діяльністю президента Зеленського були задоволені аж 71% виборців. На жаль, не збереглися статті про рівень задоволення партією "Слуга народу", але, розповідають, у вересні воно також зашкалювало – понад 54%.

А от якби вибори відбувались найближчої неділі, за Слуг проголосували б 45,4%, що також непогано і все ж таки відчутно менше, ніж у вересні. Напевне скандали у фракції не минулися дарма для партії президента.

ОПЗЖ та Батьківщина зберегли позиції на які вийшли за результатами парламентських виборів і тільки "Голос" обвалився до 2,5%.

Результати такої соціології для багатьох несподівані і вимагають осмислення. Якщо динаміка збережеться уже найближчим часом підтримка ЄС пережене ОПЗЖ.

У партії президента Зеленського мають усвідомлювати, що падіння понад 8% є тривожним сигналом і може продовжитись на фоні зростання затримки зарплатні особливо у східному та південному регіонах, які найбільше потерпають від зниження промислового виробництва.
Tags: Порошенко, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author