nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Росія має заплатити: «Голос» хоче створити національне агентство для підрахунку втрат України

На шостому році війни ми досі не знаємо, скільки Україна втратила від агресії Росії. Ми не маємо чітко порахованих втрат, що складаються з прямої шкоди від анексії Криму і збройного конфлікту на Донбасі, та збитків, яких зазнали люди, бізнес і держава.

Найпростіший спосіб порахувати прямі збитки — оцінити втрати ВВП. Україна втратила 16% ВВП, що можна приблизно конвертувати у 100 мільярдів доларів активів — прямих збитків. Але є ще природні ресурси, збитки українських громадян, які втекли від війни, втрати підприємців, в яких забрали власність, екологічні збитки — адже окупанти зовсім не переймаються землею, на яку прийшли, та багато інших аспектів.

Для підрахунку збитків, їхньої чіткої класифікації, поточного обліку та підготовки консолідованої претензії, потрібен окремий державний орган із висококласними економістами, аналітиками та юристами.

Саме тому «Голос» подав законопроект #3057 й ініціював створення державного агентства з подолання наслідків агресії Російської Федерації — з необхідними повноваженнями. Українські громадяни мають нарешті отримати компенсацію за війну, яку розв'язала РФ, а дипломати б під час переговорів, зокрема із західними партнерами, мали б обраховані аргументи. Агентство буде централізувати всі процеси, що стосуються обрахування втрат України на через агресію Росії і подавати відповідні позови. Сьогодні в Україні не існує органу, який би мав достатньо повноважень, аби виконувати таку роботу.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author