nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

ПОРОШЕНКО В МЮНХЕНІ: МИ НЕ ДОПУСТИМО РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНІВ КРЕМЛЯ І КАПІТУЛЯЦІЇ УКРАЇНИ

Скандальний документ, який з’явився перед початком Мюнхенської безпекової конференції про так званий «план закінчення війни в Україні» – це провокація Кремля, яка відображає російський сценарій капітуляції нашої держави. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив журналістам у Мюнхені.

«Позиція перша – і ми наголошували на цьому з самого початку. Цей папірець не є офіційним документом Мюнхенської безпекової конференції. З цим ми в першу чергу звернулися до організаторів. Це план не Мюнхена. Цей план – Кремля. Це мир на російських умовах. Це те, що можна побачити, коли ти заглянеш в очі Путіну.

Ти там побачиш «русскій мір». От так це називається. Для України такий план – є капітуляція. Є те, чого не можна перетинати – червоними лініями.», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що мета цього плану – не тільки вивести Росію з-під санкцій, а й фактично віддати Україну у зону впливу Кремля.

«Це план виведення Росії з під санкцій. З-під санкційного режиму. Це план передачі Росії ключа для України від НАТО. Це ми в неї по цьому плану маємо питати дозвол. Більше того. Вони пішли далі і сказали про те, що і питання самоідентифікації українців має вирішуватися Росією», – обурився Порошенко.

Він повідомив, що делегація «Європейської Солідарності» жорстко поставила питання щодо природи походження цього «документа», і перші реакції міжнародних партнерів є однозначними.

«Ми звернулися до представників всіх країн. Просто декілька країн встигли оприлюднити свої офіційні заяви. Це не була позиція офіційна уряду США чи Білого Дому. Це була позиція тих, хто присутній на цій конференції і з ким ми встигли переговорити і донести своє обурення. І це були не тільки європейці.

Дуже добре, що наше Міністерство закордонних справ нарешті годину тому випустило відповідну заяву. Ми також її вітаємо», – наголосив Порошенко.

Він очікує, що президент Зеленський теж продемонструє однозначну позицію щодо неприпустимості появи подібних ініціатив.

«Цей план є неприйнятний для України. Я чекаю, що завтра і Зеленський має безумовно відреагувати на подібні речі, які намагаються розмити ту солідарність з Україною, яку ми будували 5 років. Розмити той санкційний режим. Скажуть – давайте щось зробить Україна, а ми з Росії потихеньку почнемо знімати санкції. Цього ми не допустимо. Саме для цього наша команда тут. І саме цим ми маємо займатись», – зазначив Петро Порошенко.

П’ятий Президент також нагадав, що нинішня влада намагалася перешкодити йому брати участь у Мюнхенській конференції – попри те, що Порошенко і його команда на всіх міжнародних майданчиках завжди відстоює перш за все національні інтереси України.

«Вони хотіли зробити певні кроки для того, щоб перешкоджати нашій участі тут. В них нічого не вийшло. І я думаю, що ці кроки були не проти Порошенка. Ці кроки були проти України. Сподіваюсь, що зараз вони це зрозуміють», – сказав Порошенко.
Tags: НАТО, Порошенко, Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author