nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Дмитро Тузов: Врятувати медиків

Повідомлення про інфікування медиків у Тернопільській області є особливо тривожним фактом у серії повідомлень про поширення коронавірусу в Україні. Будь-кому зрозуміло, що виведення з ладу медичної ланки означатиме особливі загрози й цілковиту неконтрольованість ситуації. Й не лише з епідемією – адже люди хворіють не лише коронавірусом. Опитав кількох київських медиків. В тому числі й з опорних лікарень. Картина наступна:

1. Захисні маски й окуляри є в обмеженій кількості, значну частину передали волонтери. Захисний костюм деякі медпрацівники бачили або по телевізору, або він існує в єдиному екземплярі й виконує функції багаторазового використання.

2. Організація підвозу й відвезення додому дуже недосконала. В дитячій лікарні на Богатирській розвозка забирає й відвозить медпрацівників лише до станції метро "Героїв Дніпра" (нагадаю, що метро не працює). Графік роботи розвозки не узгоджено із графіком перезмінок, й людям доводиться чекати "шаттлу" по кілька годин. Весь маршрут з дому до роботи може займати 2-3 й більше годин.

3. В лікарнях не організовано пункти харчування медиків, працюють хіба-що буфети, у яких можна купити "пєчєньку".

4. Є ще одна проблема: з підозрою на коронавірус пацієнта ведуть в загальні відділення, у рентгенкабінети. Це потрібно, аби зробити флюрографію легенів. При цьому викликає сумнів можливість унеможливлення контактів з пацієнтами цих відділень та з лікарями – рентгенологами, у яких загальні проблеми із наявністю захисту від біо-небезпеки. Якість дезинфекції рентген-кабінетів після проведення флюрографії також викликає сумніви.

5. Про доплати й фінансові стимули опитані мною медики нічого не чули. Або знають про це лише з телевізора.

6. Програма розселення медперсоналу в найближчих готелях – можливо десь й існує, але мої джерела про це також нічого не чули.

7. Попри все, медперсонал готується до найгіршого, й планують облаштовувати цілодобові вахти в непристосованих під це лікарнях. Ситуація, як на війні. І це в столиці. Необхідно негайно приймати правильні управлінські рішення, змінювати логістику всіх процесів, починаючи з транспортної проблеми, з метою максимального захисту медичного персоналу країни.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author