nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

ФСБ хотіла завербувати заступника командувача військово-морських сил – СБУ

Військова контррозвідка Служби безпеки України заявляє, що викрила та блокувала спробу вербування представниками ФСБ Росії високопоставленого військовослужбовця військово-морських сил ЗСУ.
Про це повідомив пресцентр СБУ.

Оперативники спецслужби, за інформацією СБ, виявили і задокументовали факти, що високопосадовець Військово-морських сил України підтримує постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ.

“Серед яких, зокрема, зрадники, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час анексії АР Крим перейшли на бік ворога. У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі. Офіцер відмовився від цієї “пропозиції”. Після виходу на материкову Україну він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ“, – йдеться у повідомленні пресцентру СБ.

Зазначається, що військовослужбовець має доступ до секретної інформації особливо важливого характеру у сфері оборони, але навіть усвідомлюючи, що “перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби, продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком”.

Зустрічі ці, заявляють у СБУ, відбувалися під час особистих зустрічей у тимчасово анексованих Криму і Севастополі, куди військовий здійснював систематичні виїзди до рідних, а також мобільним зв’язком.

Під час цих контактів представники ФСБ РФ дізнавались у високопосадовця інформацію про морально-психологічний стан українських військових моряків, рівень їх фінансового і матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб командування ВМС ЗС України.

“У результаті вжитих військовою контррозвідкою СБУ заходів не допущено вчинення високопосадовцем ВМС ЗСУ особливо тяжкого злочину та попереджено потенційні негативні наслідки для національної безпеки. Приймається рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби”, – заявили в СБУ.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author