nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Микола Княжицький: Надання Кабміну повноважень затверджувати території громад руйнує децентралізацію

Надання Кабінету міністрів повноважень затверджувати території громад порушує Конституцію і принципи децентралізації.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради.

«Ключова проблема закону 2653 в тому, що Кабінету міністрів надаються тимчасові, поки не буде ухвалено закон про адміністративно-територіальний устрій, повноваження затверджувати території територіальних громад», – сказав він.

«По перше, це суперечить статті 92 Конституції України, за якою виключно законами встановлюється територіальний устрій. Натомість законопроект пропонує встановлювати межі територіальних громад постановами Кабміну, що не відповідає цій статті Конституції.

По друге, визначення меж територій не відноситься до повноважень Кабінету міністрів, оскільки це не стосується діяльності виконавчих органів влади. В рішенні Конституційного суду України від 13.07.2001 року вказано, що Коституція України визнає право за територіальною громадою та органами місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Коституції і законів України, що цілком узгоджується з положенням пункту 2 статті 4 Європейської Хартії місцевого самоврядування», – додав Княжицький.

Також він наголосив, що питання меж і територій громад має затверджуватися окремим законом про адміністративно-територіальний устрій.

«Питання встановлення територій територіальних громад не може бути повноваженням центральноі виконавчої влади, тобто Кабінету міністрів України, а має визначатися виключно нами, Верховною Радою України спільно з місцевими органами, і це питання має бути вирішено в спеціальному законі «Про адміністративно територіальний устрій», який ми з вами маємо прийняти», – підкреслив народний депутат.

Княжицький нагадав, що децентралізація дала поштовх розвитку об’єднаних територіальних громад, а цей закон руйнує цю важливу реформу.

«За останні 5 років ми по суті дали надію місцевому самоврядуванню. Ми почали масштабну реформу, яку зараз мали би закінчити. Натомість цим законопроектом пропонується знищити цю реформу децентралізації, знову все централізувати в руках нефахової і недолугої влади. «Європейська Солідарність» не підтримує цей законопроект», – зазначив він.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author