nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Дмитро Тузов: Звернення до президента Зеленського

Пане президенте, Ви ж бачите: столиця в диму. Сумний ранок у Києві. Сподіваюсь, що у Вас, і у Вашої родини є якісні респіратори. Або й протигази. Адже ми всі дихаємо токсичною сумішшю газів з радіоактивними частками з палаючих й тліючих Чорнобильських лісів. Експеримент над мільйонами людей під назвою "мирний атом", який почався ще в часи "совка", триває й досі. Нинішня газова атака й випалена пляма на карті України – є цілковитою відповідальністю вже нової влади, яка прийшла на гаслах про радикальні зміни в країні. Як попередні катастрофи є відповідальністю Ваших попередників. Результат такого "господарювання" впродовж багатьох років – це кількість людей в онкологічних лікарнях України, в статистиці ранньої смертності й скороченої тривалості життя. Чому це періодично відбувається? Результати оперативного опитування нинішніх й колишніх посадовців, які відповідають за стан справ у зоні відчуження наступні: в Чорнобильській зоні панує цілковитий хаос і бардак. Відсутні системні лісо-технічні роботи й протипожежні заходи. До пожежі не проводилося зонування й риття траншей. Тепер, коли півень вже клюнув, на це йдуть мільйони бюджетних грошей. Не відбуваються вирубки сухого лісу навіть під лініями електропередач. Натомість мають місце мутні схеми з вивезення металу, дерева, риби й дичини. Останніми рішеннями КМ й ВР (передовсім – президентською фракцією "Слуга народу") обрізано фінансування робіт в зоні "під нуль". Мінус 256 100 000 гривень лише з управління Зони відчуження. Й ще зрізано 433 800 000 гривень на природоохоронні заходи.

Звісно, тут можна сумно пожартувати: якщо за ці сотні мільйонів наших грошей нічого не робили, то результат й не зміниться. Мільйони, помножені на нуль все-одно дорівнюватимуть нулю. Хіба що у когось з відповідальних осіб побільшає мільйонів в декларації про особисті статки, стане ще більше дорогих годинників й автомобілів. Все це так. Але такий стан справ не може бути основою моделі управління країною.

Йдемо далі. Ефективної системи моніторингу за пожежами в зоні не існує. Її розробка й створення, із застосуванням безпілотників та дронів знову, як завжди, покладається на волонтерів і закордонних донорів. Бо Чорнобиль продовжує смердіти на всю Європу, масштаб пожеж і токсичних викидів в атмосферу зафіксовано на супутникових фото НАСА.

Ще кілька днів тому зоною керувала людина у статусі тимчасової виконувачки обов'язків, яка раніше очолювала департамент зв'язків з громадськістю (простіше – прес-службу). А це відбувалося у критичний період – коли, після безсніжної зими, ця територія потребувала проведення негайних робіт для упередження масштабних пожеж. Міністерство енергетики й захисту довкілля, яке є профільним у даному питанні, просто провалило організацію й контроль за ситуацією й системою управління зони відчуження.

Пане президенте, в нашій країні було багато поганих подій. Екологічні катастрофи, вибухи на артилерійських складах й великі пожежі в Чорнобилі були й раніше, до Вашого президентства. Й не було зроблено серйозних висновків. Хіба-що розвивали в зоні туризм, змінюючи її первісне призначення. Зону відчуження перепрофілювали з виконання "бар'єрної" функції на туристичну атракцію. Бо "бабло не пахне". Запахло. Відчуваємо цей сморід. Це наслідки недбальства, бездіяльності та некомпетентності. Те, що відбувається тепер – це вже Ваша відповідальність, як і відповідальність Вашої політичної сили і команди. Яка має всі необхідні механізми, повноваження, міністерства й можливості призначати на посади людей, які повинні навести порядок і припинити це регулярне екологічне лихо із шкідливим впливом токсичних (й, цілком ймовірно, радіоактивних) речовин на здоров'я громадян України. Погодьтеся, що на тлі коронавірусу, який, на жаль, поширюється Україною, чорнобильська газова атака точно не сприяє зміцненню імунітету громадян країни. Навпаки, токсична суміш газів, якою ми дихаємо, лише послаблює здатність організму протидіяти інфекційному вторгненню. І, знаєте, ми ж не піддослідні тваринки, аби весь цей чорнобильський експеримент над людьми тривав з року в рік.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author