nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Володимир В’ятрович: СУД ЗОБОВ'ЯЗАВ СБУ РОЗСЛІДУВАТИ МІНСЬКУ ЗРАДУ ЄРМАКА І КУЧМИ

Сьогодні Шевченківський райсуд Києва зобов'язав СБУ розслідувати Мінську зраду Єрмака і Кучми:

"Скаргу народного депутата В'ятровича В.М. на бездіяльність уповноваженої особи СБУ – задовольнити. Зобов'язати уповноважену особу Службу безпеки України виконати вимоги ч.1 ст. 214 КПК України та невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, викладені у зверненні народного депутата В'ятровича В.М., розпочати розслідування".

Коли Єрмак і Кучма підписали спільні документи з представниками російської окупаційної адміністрації, я звернувся в СБУ з проханням відкрити кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада).

СБУ цього не зробила. Тому я звернувся до суду, щоб він зобов'язав слідчого СБУ виконати пряму норму статті 214 КПК: "слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань".

До речі, аналогічну скаргу й з аналогічних причин подав і на ДБР. Справа слухається в тому ж Шевченківському суді 27 квітня. ДБР на цю скаргу вже відреагувало в своєрідний спосіб – викликали мене на 28 квітня на допит. Але не в справі Єрмака і Кучми, а в цілковито фейковій справі про міжнародний форум з нагоди 85 роковин Голодомору, в проведенні якого нардепу Бужанському привиділися зловживання. Ця надумана справа припадала пилом останні півроку, але ДБР різко про неї згадало, які тільки я подав скаргу, що стосується Єрмака і Кучми. Власне, на допит мене викликав той самий слідчий, бездіяльність якого я оскаржую в суді.

Сьогоднішнє рішення суду – це, звичайно, лише перша маленька перемога. Початок розслідування ще не означає, що воно буде якісним і неупередженим. Далі багато що залежить від нас, українських громадян. До речі, символічно, що саме сьогодні петиція про звільнення з посади і притягнення до кримінальної відповідальності керівника офісу президента Андрія Єрмака набрала необхідні 25 тисяч підписів. А це означає, що президент Зеленський має або задовольнити вимогу громадян, або публічно пояснити, чому він покриває Єрмака.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author