nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Ідея Зе-влади з "етнічними районами" порушує принцип рівності громадян - Безсмертний

Політика органів центральної влади щодо адміністративно-територіальних одиниць не повинна суперечити правам людини й законодавству про місцеве самоврядування.

Таку думку український політик, дипломат і громадський діяч Роман Безсмертний висловив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 13 червня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

"В адміністративному поділі принцип №1 - це принцип рівності прав. Не має значення, де людина народилася - в місті, в районному центрі, в селі - вона повинна мати мінімум необхідних послуг для того щоб реалізовувати свої потреби як громадянин, в кінці кінців, як людина. Недопустимим є створення адміністративниим способом національно-територіальних одиниць, таких як райони чи об'єднані територіальні громади. Цей підхід сам по собі руйнує принцип рівності, тому що на цій же території живуть представники інших націй, народів, народностей. Задача держави - забезпечити принцип рівності", - пояснив політик.

Проблема ж представництва різних народів та етнічних груп та можливості їхнього впливу на місцеву владу задля вирішення власних нагальних питань, наголосив Безсмертний, вирішується "шляхом гарантованого квотного представництва" у місцевих радах.

"Умовно кажучи, румуни складають 15% населення. Будь ласка, ви маєте 15% своїх місць в районній раді. Угорці, маєте 30%? Ви повинні мати в районній раді своїх 30%", - додав Роман Безсмертний.

При цьому він вважає, що у випадку "угорського району" на Закарпатті йдеться насправді не про стосунки Києва з Будапештом, а про стосунки нинішнього офіційного Києва з Москвою.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author