nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Профільний комітет відхилив "антимовний" закон Бужанського - Княжицький

Гуманітарний комітет не підтримав законопроєкт №2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти” авторства “Слуги народу” Максима Бужанського, що дозволяє навчання в школах не державною мовою.

Про це журналістам Еспресо.TV повідомив народний депутат від “Європейської солідарності” Микола Княжицький після засідання комітету.

За його словами, не зважаючи на те, що більшість депутатів не підтримали “антимовний закон” Бужанського, сам факт наявності рішення комітету щодо цього законопроєкту, навіть про його відхилення, дозволяє винести документ у сесійну залу.

"Я впевнений, що мета "Слуг народу" спільно з ОПЗЖ , скасувати мовний закон, зробити його не дієвим. Тому нам, справді, потрібна підтримка громадськості, яка повинна стати на захист української мови, в тому числі у школах" - заявив народний депутат.

Княжицький наголосив на тому, що внесення законопроєкту Бужанського до сесійної зали призведе до збурення суспільства й створить нові підстави для конфронтації та розколу.

"Дії "Слуг народу" демонструють, що їхня влада є антиукраїнською. Внесення цього законопроєкту у парламент стане приниженням української мови і українського народу" - зазначив Микола Княжицький.

Нагадаємо, що при розгляді “антимовного закону” Бужанського на попередніх засіданнях, комітет приймав рішення повернути документ на доопрацювання, зважаючи на відсутність фінансово-економічного обґрунтування, а також неузгодження із процесом реалізації реформи шкільної освіти в Україні.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author