nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Мономеншість. Як і чому розвалюється фракція Зеленського - Роман Романюк, Роман Кравець, УП

У четвер, 18 червня, кортеж Володимира Зеленського виїхав з урядового кварталу незвично пізно.

Президентський Mercedes із супроводом минув Маріїнський парк далеко за восьму вечора. Президент Зеленський сидів у ньому злий, навіть дуже злий.

У президента було більш ніж досить причин для поганого настрою. Всі вони походили з Верховної Ради.

Вранці 18 червня парламент вчергове провалив голосування за програму дій уряду. Хоча президент Зеленський особисто просив депутатів підтримати Кабмін Шмигаля.

Пізніше Рада завернула кандидата на пост міністра освіти Сергія Шкарлета. Хоч його особисто рекомендував президент.

Обидві події стали неприємним ударом для Зеленського, який марно намагався того дня поговорити з фракцією, "напоумити", переконати її.

Але фактичний вотум недовіри до уряду чи непризначення Шкарлета розлютили Зеленського. Це були, за великим рахунком, дрібниці.

Але за цими тактичними провалами крилась стратегічна втрата, адже президент залишився без свого головного стратегічного ресурсу – непорушного особистого авторитету.

Раніше всередині Зе!команди не раз виникали напружені ситуації, політичні клінчі і конфлікти. Але вони завжди вирішувались особистим проханням Зеленського.

Саме так свою посаду зберіг міністр МВС Арсен Аваков: "під особисту відповідальність Зеленського". Так свою посаду втратив прем’єр Олексій Гончарук: "за проханням Зеленського". Таким чином в Раді знайшлись голоси для "антиколомойського закону": після особистого "прохання президента".

18 червня Зеленський знову попросив – і нічого не сталося.

"За" програму уряду Шмигаля – 176 голосів депутатів "Слуги народу", що складається з 248 членів фракції, а призначення Шкарлета не пройшло узгодження навіть в профільному комітеті.

Розповідаємо вам про те, як Володимир Зеленський втратив зв’язок із власною фракцією, хто зараз править бал у "Слузі" та який стосунок має глава Офісу президента Андрій Єрмак до бунту у фракції "СН".
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author