nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Арсеній Яценюк: Відсутність ідеології нинішньої влади призводить до втрати орієнтирів для країни

«Країна втрачає орієнтири. Адже політична еліта повинна завжди брати на себе відповідальність за прийняття рішень. Не всі будуть аплодувати цим рішенням. Тому що політика – це не аплодисменти. Це відповідальність», - наголосив Голова Київського Безпекового Форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 3 липня.

«У 2014 році ми чітко знали, куди йдемо. І вели за собою людей. Ми сказали: йдемо в нашу європейську сім’ю. Ми підписали Угоду з Європейським Союзом про асоціацію. Ми відмовилися від Митного союзу, ЄврАзЕС, чи будь-якого союзу, який проповідував Путін. Ми повернулись обличчям до своєї цивілізаційної європейської сім’ї», - наголосив він.

Іншого шляху, ніж іти до європейської цивілізації, немає, підкреслив він. Проте за останні місяці у суспільній свідомості почали відбуватися зміни – кремлівська пропаганда почала «перепрошивати наш національний код».

Основна причина цього, на переконання Голови КБФ, - у відсутності ідеології в чинної української влади: «За що вони і проти чого? За все хороше і проти всього поганого? Це означає – ні за що. Це означає – тільки утверджувати цю відсутність орієнтирів для великої європейської нації».

Про роздмухування антизахідних настроїв в Україні свідчать і соціологічні опитування. Якщо раніше рівень підтримки Європейського Союзу і НАТО постійно зростав, то сьогодні в кращому випадку він втримується на одному рівні: «Уся ця російська пропагандистська машина фактично знищує бажання українців іти до НАТО і ЄС через щоденну масовану геббельсівську брехню і пропаганду», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Прикро, що 30% українців хочуть до Радянського Союзу. А 28% українців кажуть, що Сталін – це великий керівник. І це на тих територіях, які найбільше потерпали від більшовиків», - сказав він.

«Моя надія в першу чергу – це українська молодь. Це нова Україна з новим молодим українським суспільством. Молоде суспільство не може бути інфіковане цим пострадянським вірусом», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що формування політичної української нації не завершилося: «Сподіваюся, вона сформується. Політична нація, основою якої є українська держава з нашим спільним минулим і нашим спільним майбутнім. Жодна країна світу не монолітна в частині сприйняття історичних процесів. Це нормально, це дискусія. Але основоположні речі не можуть роз’єднувати, а зобов’язані об’єднувати країну».

Учасниками цьоготижневої дискусії КБФ «Розмова про надію» стали Президент Українського Католицького університету Борис Ґудзяк; Міністр освіти України у 2016-19 роках Лілія Гриневич; народний депутат України VII, VIII і IX скликань, колишній Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький; керівниця Українського форуму Королівського Інституту міжнародних відносин «Chatham House» Орися Луцевич; заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році, дипломатичний радник Прем’єр-міністра у 2015-16 роках і член Правління Фонду «Відкрий Україну» Данило Лубківський.
Tags: НАТО, Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author