nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Хочуть скасувати закон про мову: українська знову під загрозою - Микола Княжицький

Тепер Конституційний суд. Ці депутати з опоблоку хочуть скасувати закон. Уявляю собі цю картину, якщо суддя скасує закон, бо він якимось чином принижує російськомовних громадян. Дай їм Бог здоров’я, цим російськомовним громадянам, але очевидно, що україномовні громадяни України, будь-якого походження, будь-яких національностей, пишаються своєю мовою, люблять її, хочуть, щоб цей закон існував і працював.

Вірю в те, що Конституційний суд ухвалить справедливе рішення. Перші дебати триватимуть аж два дні – 7 та 9 липня. Раніше, як правило, відкриті дебати в Конституційному суді тривали день, максимум півтора. А тут цілих два дні ми будемо говорити про мову. Ніби вже ця дискусія всім вже набридла, ніби вже всі розуміють, що українська в Україні має панувати, розвиватися, а мови національних меншин будуть захищати. Але ні, не всі. Країна-агресор, її лідер Володимир Путін досі мріють про те, щоб закон скасували, мріють про те, щоб "нікакого украінского язика ваабще не било, патаму што ми адін народ".

А ми будемо в Конституційному суді доводити протилежне. Приходьте нас підтримувати, дивіться трансляції по телевізору… Пильнуйте. Бо якщо ми, українці, не будемо пильнувати нашої мови, то жоден інший народ її не захистить. І нас теж.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author