nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Путін придумав для України нову російську рулетку - Арсеній Яценюк про переговори щодо Донбасу

Мінські домовленості, як і Мінський формат довели свою неефективність. Потрібно переходити на Київський формат - наголосив прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в коментарі для програми «Сьогодні» на каналі «Україна».

Арсеній Яценюк наголосив, що Мінські домовленості та Мінський формат неефективні, адже «Росія не виконувала, не виконує і не буде виконувати Мінські угоди».

Лідер «Народного фронту» підкреслив, що необхідно «переходити на Київський формат»: «У Київському форматі необхідно обговорювати питання територіальної цілісності України. По-друге, у Київському форматі зараз має обговорюватись питання майбутнього Білорусі. І третє, - питання Придністров’я».

«Білорусь- це союзна держава Росії, яка має свої війська на території Білорусі. Придністров’я окуповане російськими військами, і всі ці країни межують з Україною. Донецьк, Луганськ і Крим також окуповані російськими військами», - пояснив він.

Арсеній Яценюк не виключив, що заяви учасника тристоронньої контактної групи Фокіна, який навіть називає бойовиків повстанцями, - це спроби протестувати реакцію суспільства: «Якщо туди завели цих людей, щоби спробувати - пролізе чи не пролізе, ці спроби закінчяться дуже погано, в першу чергу для влади. Що точно відбудеться - це громадянське протистояння».

«Не виключаю, що це ще одна частина російського плану, щоб тут вибухнуло громадянське протистояння на тлі широкої інтерпретації Мінських угод. Тобто бандити, сепаратисти і терористи у нас стали повстанцями – а давайте подивимось реакцію українського суспільства, пройде чи не пройде. Не пройшло. І не пройде», - підкреслив лідер «Народного фронту».

«Ці особи, які щось там представляють, - вони не представляють нічого і нікого. Український народ ні за кого з них не голосував. Зараз тільки президент України представляє офіційну позицію української держави, і вся вертикаль влади - від президента залежить. Він повинен сказати своє слово», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Володимир Путін придумав для України нову російську рулетку. Дав нам пістолет. Тільки в стандартній російській рулетці тільки один патрон, а в путінський російській рулетці всюди патрони і тільки одне вільне місце. Тільки візьмеш пістолет і вистрілиш, - 99,9% - це буде фатальний вистріл», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що єдиний вихід- коли Європа, США, Україна та міжнародні організації – по одну сторону барикад: «Коли всі займають спільну позицію - і з санкціями, і з міжнародним тиском, у Росії не буде іншого шляху, крім як якщо не піти на поступки, то сісти за стіл перемовин на першому етапі».
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author