nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Український пост-Мінськ: час починати дипломатичний зондаж - Ігор Смешко

Здається, саме життя спонукає сьогодні Україну до зміни діючого курсу.

Очевидно, саме зараз настав час для пошуку іншого або додаткового варіанту переговорного формату або, користуючись сучасною термінологією, – паралельного треку. І розпочинати його, ймовірно, слід не у п'ятизірковому готелі, а в одному з пунктів на українсько-російському державному кордоні під пильним оком спостерігачів від ОБСЄ. Хто знає, можливо це більше спонукатиме учасників перемовин до швидших та змістовніших результатів?...

Учасниками цих переговорів мають стати країни-підписанти відомого Будапештського меморандуму 1994 року, а також Франція і Китай, які також приєднались до його підписантів і, де-юре, також надали Києву гарантії в обмін на його третій у світі ядерний потенціал. А також НАТО, з яким Україна в 1997 році підписала Хартію про особливе партнерство.

Визнаючи європейську вагу Берліну, до багатосторонніх перемовин в оновленому форматі слід було б залучити також Німеччину і Польщу, адже саме Варшава свого часу виступила з пропозицію щодо створення посади спеціального представника ООН з питань України і є давнім партнером нашої держави у стримуванні російської агресії.

У будь-якому разі, зволікати й надалі – означає знову опинитися без жодного адекватного плану у момент, коли буде потрібно діяти. І діяти вчасно, продумано і рішуче. Вочевидь, саме час починати те, що у зовнішній політиці часто називається активним дипломатичним зондажем, тобто – з'ясуванням можливих позицій усіх зазначених сторін. Адже до кінця 2020 року, коли, як нам усім обіцяли, має завершитися "війна на Донбасі" залишається зовсім небагато часу. А що буде, коли цього не станеться?...

Свого часу Джордж Каннінг справедливо зазначав, що "нерішучість і затримка є батьками невдачі" – здається більш ніж слушне нагадування для сучасного керівництва держави та української дипломатії.
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author