nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Зеленський паплюжить Конституцію і закон, прикриваючись «волею народу» – Олег Синютка

«Україна Зеленського «в мініатюрі» – так назвав ситуацію, яка складалася після скандального рішення Конституційного Суду народний депутат, кандидат на посаду Львівського міського голови від «Європейської Солідарності» Олег Синютка. На своїй сторінці у Facebook він пише, що на скандальне рішення КСУ, яке підриває антикорупційну систему, Зеленський відповів ще більш кричущим антиконституційним законопроектом.

«На грубе порушення Конституції, удар по боротьбі з корупцією та європейській перспективі України більшістю суддів КС – Зеленський відповів законопроектом, який ще більше порушує Основний закон. Для КС, президента та його Офісу (а також РНБО, яка вчора засідала в цій справі) такі терміни як верховенство права, європейські цінності, державні інтереси та майбутнє України як демократичної, правої держави – ніщо», – переконаний Олег Синютка.

Він вважає, що більшість суддів КС зробили це у власних меркантильних інтересах, щоб приховати «нажите непосильним трудом». Натомість Зеленський свої дії вчинив з чотирьох причин.

«Перше. Конституція й закони для нього – ніщо. Він же «хлопець з народу», який все вирішує, рубаючи з плеча. Або ж «розстрілюючи» парламент. Зміг Зеленський розпустити ВРУ минулого скликання з грубим порушенням Конституції? Зміг, бо така «була воля народу». Як і минулого року указ Зеленського «благословив» КС у цьому ж самому складі. Так само, як «юридично коректним» було «опитування» Зеленського, хоч насправді це було кричуще порушення Конституції та виборчого законодавства», – нагадує Синютка. .

«Друге. Він за будь-яку ціну не хоче показувати статків своїх та інших «слуг народу», отриманих за 1,5 року перебування при владі. Бо тоді народ остаточно зрозуміє, що ніякі вони не «слуги», – зазначає Синютка.

«Третє. Він побоявся реакції Заходу, який недвозначно заявив, що не буде толерувати знищення системи боротьби з корупцією й може призупинити безвіз. А цього Зеленському не пробачила б більшість українців, особливо молодих. Отже, президентові щось було потрібно робити, щоб показати свій зв’язок з цією частиною виборців», – вважає народний депутат.

Синютка також вважає, що Зеленському потрібна була вистава, щоб приховати дошкульну поразку на місцевих виборах, які показали, що епоха легких перемог закінчилася. І ніколи вже не повернеться.

«А тепер про головне. Для існування кожної держави головну роль грають її інститути. В Україні ми їх почали по-справжньому будувати з 2014 року за президенства Петра Порошенка. І чимало нам вдалося зробити. Тому після зміни влади російська п’ята колона, олігархи та їх посіпаки намагалися зруйнувати все, що стало нашим надбанням: від Армії, Церкви, Мови, реформ, верховенства права, демократії й аж до нашого курсу на ЄС і НАТО», – нагадує Олег Синютка.

На його переконання, рішення КС, законопроект і дії президента – це черговий елемент руйнування Зеленським, його «слугами» і «слугами слуг» основ Української державності. «Наша відповідь – це законопроекти «Європейської Солідарності», які дозволяють зберегти систему боротьби з корупцією та зміцнюють інститути, які цим займаються.
І я переконаний, що в парламенті ми знайдемо відповідне розуміння інших опозиційних політичних сил, які так само висловилися проти ініціатив Зеленського», – зазначає Олег Синютка.

Він також зауважив, що деякі політики, які півтора року займалися зализуванням Зеленського й на догоду йому обпльовуванням Порошенка, сьогодні кричать «ґвалт!» «Нещиро й надто пізно», – констатує Олег Синютка.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author