nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Дуже важливо, що друзі України в американському Конгресі були переобрані – Петро Порошенко

Україна має цінувати стратегічне партнерство із США і двопартійну підтримку у Конгресі. Про це лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко сказав в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Ключова позиція – і дуже важливо, щоб це зрозуміла влада, що ми маємо цінувати стосунки зі США як стратегічним партнером незалежно від того, хто був обраний президентом.

Я на все життя запам’ятаю день 18 вересня 2014 року, коли я як Президент України стояв у Капітолії, в залі, де були зібрані обидві палати американського Конгресу, і більше 20 разів мій виступ переривався оплесками. Це було дивовижне єднання республіканців і демократів на підтримку українського народу», – згадує п’ятий Президент.

«Я особисто знайомий і з віце-президентом Байденом, з президентом Обамою, з віце-президентом Пенсом, і з президентом Трампом. Я можу наголосити на тому, що ситуація в 2014-му році, коли Росію агресором вимовити в світі ніхто не міг, казали «сторона конфлікту», – і лише наша потужна дипломатична робота сформувала позицію на базі доказів», – нагадав Порошенко.

«Нам потрібно цінувати цю підтримку двопартійну, яка точно сьогодні належить Україні. І ні в якому разі ніякими телефонними розмовами, ніякими російськими сценаріями п’ятої колони всередині держави цю двопартійну підтримку не зруйнувати», – наголосив Порошенко.

«Зараз відбувалися не тільки вибори президента, а й вибори в Конгрес і Сенат. Дуже важливо, що основні наші друзі в американському Конгресі були переобрані – і Марсі Каптур, яка очолює український кокус , і всі, хто традиційно борються за Україну, сьогодні представляють американський народ в американському конгресі. І ми це дуже цінуємо», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».

«Україна – якщо не буде помилок українського керівництва, якщо не буде дилетантства і ми скористаємося вікном відкритих можливостей – я наголошую, що вже в 2021 році після інавгурації ми отримаємо зброю, фінансування, новий пакет санкцій, і Путіну точно це не сподобається. Ми можемо провести переговори і отримати зенітні комплект «Patriot». Ми можемо не дати зупинити реформи і отримати фінансування, підтримку нашого руху – як це і занотовано в Конституції за моєю пропозицією – до повномаштабного членства в Євросоюзі, в НАТО, до євроатлантичної інтеграції», – резюмує п’ятий Президент.
Tags: Порошенко, Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author